آبشارهای بسیار زیبا و دیدنی استان لرستان
پنجشنبه ۰۳ دى ۱۳۹۴
0 نظر
666 بازدید

آبشارهای استان لرستان شگفت انگیز با آب و هوای مناسب و كوه‌های اطراف آن چشم‌اندازهای بسیار زیبا را به وجود آورده است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ آبشارهای استان لرستان ساليانه پذيرای مهمانان و مسافران زيادی از نقاط مختلف كشور شده و به مناطق ديدنی و گردشگری این استان تبديل نموده است و حال قسمتی از دیدنی های بکر این استان را برای شما به نمایش می گذاریم.

آبشار بيشه: آبشار بیشه با 48 متر ارتفاع، يكی از زيباترين آبشارهای كشور است که در ايستگاه راه‌آهن بيشه در شهرستان دورود واقع شده است و چشم‌انداز اطراف آبشار اين منطقه را به يكی از مناطق ديدنی استان لرستان تبديل کرده است؛ فاصله اين آبشار تا شهرستان دورود 35 كيلومترمی باشد.

در محل آبشار بیشه امکانات رفاهی و اقامتی همچون 17 پلاژ، 7 چادر، بازارچه محلی، تلفن، آب، برق، خانه بهداشت و پاسگاه انتظامی داير می‌باشد.

آبشار آب سفيد: آبشار آب‌ سفید در جنوب شرقی استان لرستان  و در بخش بشارت (ذلقی) شهرستان الیگودرز قرار گرفته ‌است.

آب این آبشار از داخل تونلی در درون یک کوه سنگی بیرون می‌آید و با توجه به ارتفاع 69 متری آبشار، خروج چنین آبی از دل کوه شگفت‌آور است و به رودخانه رودبار استان لرستان می‌پیوندد و سرانجام به رودخانه دز می‌ریزد؛ پوشش گياهی در اطراف آن، زيبايی و طراوت خاصی به اين منطقه بخشیده است.

 این آب با هوا مخلوط شده و در اثر برخورد با سنگ‌ها به شکل حباب سفید درمی‌آید به همین دلیل به آب سفید معروف شده است وباعث شده که حیرت بازدیدکنندگان را برانگیزد؛ اين آبشار در فصل بهار پذيرای گردشگران زيادی می‌باشد.

آبشار نوژيان: آبشار نوژيان در 38 كيلومتری جنوب شرقی خرم‌آباد در بخش پاپی واقع شده است؛ گردشگاه جنگلی نوژيان در بالای كوه تاف قرار دارد و در آن انواع گياهان دارويی می‌رويند  که باعث شده بسياری از طبیعت ‌دوستان برای تماشای اين آبشار زيبا به جمع‌آوری گياهان دارويی در این منطقه بپردازند.

آبشار چكان: اين آبشار در جنوب غربی اليگودرز در دامنه ارتفاعات مشرف بر دره چكان در فاصله 141 كيلومتری شهرستان خرم‌آباد قرار گرفته است.

اين آبشار از درون غاری مشرف بر زمين‌های زراعی چكان بيرون می‌جهد و طول فوران آن به ده‌ها متر می‌رسد و آب آن در اواخر پاييز به مرور خشک می شود و در روزهای اوليه شروع فصل بهار مجدداً با همان حجم آب به بيرون می‌جهد، اطراف آبشار منطقه‌ای وسيع با فضايی مطلوب و دل‌انگيزی از انواع پوشش گياهی و درختانی همچون گردو، زالزالک، گلابی، چنار، كيكم، بيد، بلوط وجود دارد.

آبشار وارک: اين آبشار در غرب گردنه نوژيان در بخش پاپی در جنوب شرقی خرم‌آباد به فاصله تقریبی 50 کیلومتر و در نزدیکی آبشار نوژیان قرار دارد و يكی از زيباترين آبشارهای كشورمی باشد، سرچشمه آبشار يک صخره سنگی است که پس از طی حدود 15 متر از صخره دوم فرو می‌ریزد و آبشار دوم را به وجود می‌آورد که باعث شده تا يكی از زيباترين مناظر را در اين منطقه پدید ‌آورد، اطراف اين آبشار پوشيده از درختان بلوط، گلابی، زالزالک و.... می‌باشد.

آبشار سركانه: اين آبشار در روستای گريت بخش پاپی در فاصله 50 كيلومتری شهرستان خرم‌آباد قرار گرفته است و از جمله جاذبه‌های طبيعی و گردشگری استان محسوب می‌گردد، در گويش محلی معروف به تاف هفت چشمه است.

آبشار افرينه: آبشار افرينه در مجاورت روستايی به همين نام در مسير جاده خرم‌آباد به انديمشک قرار دارد، زيبا آن در فصل بهار و تابستان طبیعت ‌دوستان و گردشگران زيادی را به خود جلب می‌كند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر