آب مرجان میامی افتتاح شد
سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
896 بازدید

کمپ گردشگری آب مرجان شهرستان میامی به منظور رفاه حال مسافران آقا علی ابن موسی الرضا (ع) افتتاح شد.

 

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان‌های شاهرود و میامی گفت: کمپ گردشگری آب مرجان شهرستان میامی آماده بهره‌برداری است.

 «حمیدرضا حسنی» بیان کرد: این کمپ با هدف ایجاد زیرساخت و تأسیسات گردشگری شهرستان میامی ایجاد و در قراردادی به شهرداری میامی واگذار شده و آماده واگذاری به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

وی افزود: این کمپ برای رفاه حال گردشگران و زوار آقا علی ابن موسی‌الرضا (ع) در منطقه‌ای زیبا در حاشیه محور ارتباطی مشهد - تهران ساخته شده است.

حسنی گفت: با تلاش اداره میراث فرهنگی و شهرداری میامی، از سال 1386 کار ساخت این کمپ آغاز و کار ساخت شش سوئیت و پنج کلبه چوبی و مجموعه سرویس بهداشتی و نمازخانه به همراه نورپردازی و محوطه‌سازی با صرف اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال انجام شد.

وی افزود: در سال گذشته نیز با تأمین یک میلیارد ریال اعتبار کار حصارکشی و ساماندهی تأسیسات این کمپ انجام شده است.

مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان‌های شاهرود و میامی بیان کرد: با توجه به اینکه شهرستان میامی در مسیر عبوری میلیون‌ها مسافر و زائر حرم امام رضا (ع) قرار گرفته، توسعه این کمپینگ زمینه ساز معرفی بیشتر شهرستان، اشتغالزایی و رشد اقتصاد منطقه می‌شود.

شهرستان میامی، شرقی‌ترین شهرستان استان سمنان در مسیر تهران به مشهد است. این شهرستان از شمال به استان های گلستان و خراسان شمالی، از شرق به استان خراسان رضوی و از غرب به شهرستان شاهرود ارتباط دارد. وجود آثار تاریخی «مسجدجامع فرومد» ، «کاروانسرای سپنج» و «کاروانسرای میاندشت » گواه بر تاریخ و تمدن این منطقه است.

مهم‌ترین بخش جاذبه‌های گردشگری شهرستان میامی جاذبه‌های تاریخی و منحصر به فرد آن است. دشت شقایق‌ها و دشت آفتابگردان‌های «کالپوش» نیز از پتانسیل‌های مهم توسعه گردشگری در این شهرستان است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر