آغاز اردوی ملی ایران مرز پرگهر در البرز
سه شنبه ۰۱ دى ۱۳۹۴
0 نظر
463 بازدید


یازدهمین دوره اردوهای طرح ملی ایران مرز پرگهر همزمان با سراسر کشور در استان البرز آغاز شد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ احمدرضا فیروزی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی البرز بیان کرد: آشنایی اعضای هیأت علمی، دانشجویان و نخبگان استان با طرح ها و پروژه های بزرگ ملی و دستاوردهای انقلاب اسلامی و تقویت روحیه خودباوری و تحقق شعار ما می توانیم از جمله اهداف این طرح ملی است.
وی تصریح کرد: طرح ملی ایران مرز پرگهر از نمونه های شاخص استفاده از راهکارهای میان مدت و کوتاه مدت برای تعامل و ارتباط میان صنعت و فرهنگ با دانشگاه است که این مسئله را می توان در بازدیدهای گسترده دانشجویان در دوره های مختلف از مراکز علمی، تولیدی و زیربنایی همچون کارخانجات خودروسازی، پژوهشکده های علوم سلولی، موسسات علوم انسانی، شهرک های صنعتی و نیز اماکن تاریخی - فرهنگی به عین مشاهده می شود.
وی اظهار کرد: تلاش برای زدودن یأس و سرخوردگی از فضای علمی و دانشگاهی و ایجاد نشاط علمی و فرهنگی در قشر دانشجو، زمینه سازی در جهت اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، شناخت مواریث فرهنگی، تاریخی، باستانی و طبیعی و آشنایی با جاذبه های گردشگری کشور از دیگر اهداف برگزاری این اردوها است.
وی افزود:در طراحی و اجرای این اردوها تلاش شده تا شاخصه های علمی، دانش افزایانه و متناسب با رشته ها و گروه های مخاطب طرح مورد نظر قرار گیرد تا بیشترین همپوشانی میان دایره رشته های تحصیلی مخاطبان با مقاصد و مراکز مورد بازدید از نظر موضوعی صورت پذیرد.
وی ادامه داد:دانشجویان و استادان علاقه مند به شرکت در این اردوها می توانند به معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان البرز واقع در طبقه همکف ساختمان اداری دانشگاه خوارزمی مراجعه و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02634505151 تماس حاصل نمایند.
وی ،بازدید از شرکت های گروه مپنا، پژوهشگاه رویان، شرکت مگاموتور، برج میلاد، مرکز ملی ذخایر زیستی و ژنتیکی ایران، پژوهشگاه ابن سینا، مرکز مطالعات خاورمیانه وزارت امور خارجه، پژوهشکده گیاهان دارویی، نیروگاه گازی پرند، شرکت زرماکارون، باغ پرندگان، و موزه ها و میراث فرهنگی استان تهران و البرز از جمله اماکن و موسسات مد نظر این دوره برشمرد.
فیروز ی گفت:شرکت در مسابقه خاطره نویسی و گزارش علمی، از بخش های نهمین دوره اردوهای «ایران مرز پرگهر» است که دانشجویان می توانند پس از هر بازدید در آن شرکت کنند.
اردوهای ایران مرز پرگهر از اول دی ماه 1394 آغاز و تا خرداد 1395 ادامه خواهد داشت .

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر