آغاز بازنگری رشته های دانشگاهی
یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
442 بازدید


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از آغاز بازنگری رشته های دانشگاهی در این وزارتخانه خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، محمد فرهادی در دومین کنفرانس مهندسی پزشکی قلب و عروق اظهار کرد: برای این که به یکی از اهداف خود که در کنار هم قرار گرفتن رشته های مهندسی و پزشکی است، برسیم چاره ای جز اجرای کارهای تیمی و مشترک با مراکز علمی و مهندسی نداریم.
وی ادامه داد: امروز 168 مرکز رشد، 38 پارک علم و فناوری و بیش از دو هزار شرکت دانش بنیان در کشور شکل گرفته است که این مراکز در کنار هم می توانند تحقیق را به تولید برسانند.
وزیر علوم تاکید کرد: همچنین وجود صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف حمایت از پژوهش و نوآوری کمک بزرگی به توسعه فناوری و تبدیل آن به محصول می کند. درصدی از اعتبار تمام دستگاه ها باید صرف تحقیق و پژوهش شود.
وی اظهار کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و پیرو سیاست های کلی کشور در زمینه علم و فناوری و به رغم شرایط خاص و ویژه اقتصادی خوشبختانه شاهد پیشرفت در این زمینه هستیم.
فرهادی گفت: در شرایط کنونی اقتصادی و با توجه به تاکید دولت، اعتبارات خوبی در بودجه دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، پژوهشگاه ها، موسسات علمی و پارک های علم و فناوری تخصیص یافته است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: توسعه علمی کشور و رسیدن به افق 1404 نیازمند تامین اعتبارات کافی است که طبق این برنامه باید اعتبارات بخش پژوهش از تولید ناخالص ملی تامین شود که در وزارت علوم هیچ وقت به نیم درصد نرسیده بود. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر