آغاز ثبت نام کنکور ارشد از ساعت 14 امروز
دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
493 بازدید

 

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 95 از ساعت 14 امروز خبر داد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛حسین توکلی درباره ثبت نام کنکور ارشد اظهار کرد:  ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 95 از ساعت 14 امروز آغاز شده و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org‌نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه این آزمون از ساعت 14 امرز 16 آذر آغاز و یکشنبه 22 آذر پایان می پذیرد، تصریح کرد: دفترچه راهنما همزمان با آغاز ثبت‌نام بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و پرداخت هزینه ثبت‌نام نیز به صورت اینترنتی از طریق کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب انجام گرفته و هزینه آن، 300 هزار ریال است، تمامی داوطلبان ضرورت دارد پس از مطالعه دقیق دفترچه از امروز لغایت روز یکشنبه  اقدام کنند.

توکلی افزود: آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 95 و بیست و یکمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در صبح و بعد از ظهر 16 و 17 اردیبهشت ماه 95 در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود.

وی ادامه داد: ثبت نام برای شرکت در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 95 و بیست و یکمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org انجام می شود.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور مطرح کرد: هر داوطلب می تواند علاوه بر کد رشته امتحانی اصلی خود (کد رشته امتحانی اول) از میان 66 کد رشته امتحانی که در دفترچه راهنما به عنوان کد رشته های شناور مشخص شده نسبت به انتخاب کد رشته امتحانی دوم از میان کد رشته امتحانی شناور اقدام کنند. این داوطلبان ضرورت دارد برای ثبت کد رشته امتحانی دوم نیز در تقاضانامه اینترنتی 300 هزار ریال دیگر نیز بابت وجه ثبت نام برای شرکت در آزمون کد رشته امتحانی دوم پرداخت و یک سریال اعتباری دیگر دریافت  کنند.

وی با اشاره به شرکت در دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی عنوان کرد: بر اساس ضوابط داوطلبانی که علاقمند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی باشند لازم است با پرداخت 92 هزار ریال دیگر، برای شرکت در گزینش دوره های مذکور اقدام کنند.

توکلی تاکید کرد که تمامی داوطلبان ضرورت دارد پس از مطالعه دفترچه و تهیه مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام در مهلت زمانی اعلام شده به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به تکمیل تقاضانامه ثبت نام برای آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 95 و بیست و یکمین المپیاد علمی دانشجویی کشور اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش خاطرنشان کرد: کارت ورود به جلسه آزمون در روزهای 12 تا 15 اردیببهشت ماه 95 روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد و داوطلبان می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش کارت آزمون خود را دریافت کنند.

تمدید مهلت ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید ثبت نام آزمون دوره کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور تا 25 آذرماه خبر داد.

حسین توکلی افزود: به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبان که علاقه به ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور برای مهرماه 95 (دوره شانزدهم) هستند ولی تاکنون ثبت نام نکرده اند مهلت ثبت نام از متقاضیان مذکور تا ساعت 24 روز چهارشنبه 25 آذر ماه 94 تمدید شد.

وی به تمامی داوطلبان توصیه کرد که در مهلت تمدید شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و پس از مطالعه دفترچه راهنمای یادشده نسبت به تکمیل تقاضانامه اینترنتی برای شرکت در این آزمون اقدام کنند.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: تا ساعت 8 صبح امروز(دوشنبه 16 آذر) 31 هزار و 747 نفر برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرده اند.

ثبت‌نام برای شرکت در آزمون دوره کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور برای مهرماه 1395 (نوبت شانزدهم) از ساعت 15 روز دوشنبه 9 آذرماه 94 از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده و براساس برنامه زمانی مربوط قرار بود امروز (دوشنبه 16 آذر 94) پایان یابد.

آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور روز پنج شنبه 13 اسفند 94 در حوزه های امتحانی برگزار می شود.

آغاز ثبت نام آزمون های ارشد و دکتری آزاد از امروز

ثبت نام آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی ( آموزش محور و پژوهش محور) دانشگاه آزاد نیز از امروز (دوشنبه 16 آذر ماه) از طریق سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی http://www.azmoon.org/ آغاز می شود و به مدت 3 هفته و تا 9 دی ماه ادامه خواهد داشت.

علوی فاضل رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در مورد زمان برگزاری این آزمون ها اظهار کرد: آزمون دکتری تخصصی 9 بهمن ماه سال 94 به صورت سراسری برگزار خواهد شد؛ همچنین آزمون کارشناسی ارشد در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه (ششم، هفتم و هشتم) خرداد ماه سال 95 در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با اشاره به زمان ثبت نام دوره دکتری تخصصی پژوهش محور همراه با ثبت نام متقاضیان سایر دوره های دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد، گفت: متقاضیان دوره دکتری تخصصی پژوهش محور می توانند از امروز (دوشنبه 16 آذر ماه) تا پایان روز چهارشنبه 9 دی ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org ابتدا دستورالعمل ثبت نام را مطالعه و پس از کسب آگاهی های کامل در مورد دوره دکتری پژوهش محور و رشته مورد نظر ، در صورت تمایل و داشتن شرایط لازم نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: برای ثبت نام در دوره دکتری تخصصی پژوهش محور حداقل معدل کل کارشناسی ارشد 18 در رشته های علوم انسانی و حداقل معدل کل 17 در رشته های غیرعلوم انسانی یکی از شروط اساسی است.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با تاکید بر این نکته که داوطلبان باید قبل از تهیه کارت اعتباری تصمیم خود را مبنی بر شرکت درنوع آزمون مورد نظر گرفته باشند گفت: داوطلبان مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد در صورت داشتن شرایط لازم مطابق مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام هیچگونه محدودیتی در ثبت نام دوره های مختلف آن مقطع نخواهند داشت؛ به عبارت دیگر داوطلب به طور همزمان امکان ثبت نام در دوره های با آزمون و بدون آزمون در مقاطع دکتری تخصصی و کارشناسی ارشد را خواهد داشت.

وی ادامه داد: متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی می توانند با توجه به علاقه و بدون در نظرگرفتن رشته تحصیلی مقطع کارشناسی، در یک مجموعه امتحانی تا حداکثر ۱۰۰رشته محل را انتخاب کنند؛ درخصوص علاقه مندان به تحصیل در گروه علوم پزشکی و همچنین متقاضیان شرکت کننده بدون آزمون کارشناسی ارشد رعایت شرط تجانس و سایر شروط با توجه به ضوابط موجود در دفترچه راهنما الزامی است.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد افزود: متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی نیز می توانند با توجه به علاقه و بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در یک مجموعه امتحانی حداکثر تا ۴۰رشته محل را انتخاب نمایند. درخصوص متقاضیان بدون آزمون این مقطع، رعایت شرط تجانس و سایر شروط با توجه به ضوابط موجود در دفترچه راهنما الزامی است.

علوی فاضل خاطرنشان کرد: درخصوص متقاضیان کارشناسی ارشد بدون آزمون داشتن معدل کل حداقل ۱۷ برای رشته های علوم انسانی و حداقل۱۶ برای سایر رشته ها، درخصوص متقاضیان دکتری تخصصی بدون آزمون معدل کل حداقل ۱۸.۵ برای رشته های علوم انسانی، حداقل ۱۷ برای رشته های پزشکی و دامپزشکی و حداقل ۱۷.۵ برای سایر رشته ها یکی از شروط اساسی است.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد درخصوص امکان انتخاب حوزه های امتحانی و اولویت بندی رشته محل ها گفت: انتخاب حوزه امتحانی می تواند با اولویت رشته محل های انتخاب شده متفاوت باشد؛ به عبارت دیگرداوطلب می تواند به راحتی درشهر محل سکونت یا نزدیک به آن بدون در نظر گرفتن اولویت رشته محل های انتخابی خود آزمون دهد.

وی افزود: امکان ویرایش اطلاعات برای داوطلبان دوره های با آزمون و بدون آزمون مقطع دکتری تخصصی و همچنین داوطلبان دوره های با آزمون و بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد با استفاده از شناسه و رمز ثبت نام کارت اعتباری خریداری شده تا پایان مدت زمان ثبت نام فراهم شده و پس از آن امکان تغییر وجود ندارد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر