آغاز سفر رئیس جمهوری به اروپا
دوشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۴
0 نظر
329 بازدید


سخنگوی وزارت امور خارجه کشور از آغاز سفر مهم رئیس جمهوری به اروپا با همراهی یک هیات بزرگ اقتصادی خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه کشور روز دوشنبه در نشست هفتگی با نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی اظهار کرد: رئیس جمهوری نخست به ایتالیا و سپس به فرانسه می رود. در سفر به ایتالیا،گفت و گو و رایزنی با واتیکان هم انجام خواهد شد.
جابر انصاری  فرانسه را مقصد بعدی سفر رئیس جمهوری دانست و ادامه داد: یک هیات بزرگ اقتصادی رئیس جمهوری را در این سفر نیز همراهی می کنند.
وی  با بیان این که روحانی با واتیکان در ایتالیا رایزنی می کند، گفت: روابط ایران و ایتالیا تاریخی است و در فراز و نشیب های سال های گذشته مسایل و روابط دو کشور در مجموع کشورهای اروپایی از بیشترین قدرت برخوردار بوده است.
وی افزود: روابط ایران و فرانسه نیز سیر تاریخی و فراز و نشیب های خود را داشته و امید است در سفر به دو کشور و گفت و گوهای مهمی که در واتیکان با پاپ از جنبه های مختلف روابط و مسایل این کشورها و ایران انجام می شود، شاهد مرحله جدیدی از گسترش روابط بین المللی، جهانی و بویژه انسانی باشد.
جابری انصاری ادامه داد: امید است در این سفر زمینه ساز مجموعه تحرکات و همکاری های گسترده در دوران پسابرجام بین ایران و کشورهای اروپایی باشیم.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر