آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث نمازخانه درگلزار شهدای بهشت سکینه (س)
یکشنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۷
0 نظر
26 بازدید

رییس سازمان  مدیریت آرامستان های شهرداری کرج از احداث نمازخانه، وضوخانه و سرویس بهداشتی با طراحی و معماری ایرانی اسلامی در گلزار شهدای بهشت سکینه (س) خبر داد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ حمیدرضا عسگری رییس سازمان  مدیریت آرامستان های شهرداری کرج گفت: با توجه به نیاز مراجعین و خانواده های معزا جهت اقامه نماز و نبود مکانی مناسب جهت برگزاری این فریضه الهی، احداث نمازخانه ای مجهز ضرورت داشت که پس از گذراندن طرح مطالعاتی و طراحی، عملیات اجرایی آن در دستور کار سازمان قرار گرفت.

وی با بیان این که نمازخانه و سرویس بهداشتی مجاور سالن معراج و غسالخانه  گلزار شهدای بهشت سکینه (س) در شرایط مطلوبی قرار نداشت و مستهلک شده بود افزود: این موضوع باعث نارضایتی و گلایه مندی شهروندان و مراجعین  شده بود.

عسگری افزود: برای حل این مشکل با تخریب ساختمان قدیمی و سرویس بهداشتی متروکه، ساخت بنایی مجهز و دو طبقه  درمجاورت سالن تطهیر و محوطه معراج در دستور کار قرار گرفته است .

عسگری گفت: این مجموعه ۴۲۰ متر زیربنا دارد که ۲۱۰ متر آن به نمازخانه و ۲۱۰ متر هم به وضوخانه و سرویس بهداشتی اختصاص داده شده است.

وی افزود: طبقه زیرین این بنا علاوه بر وضوخانه، دارای ۱۶ چشمه سرویس بهداشتی سنتی است که دو چشمه آن ویژه استفاده سالمندان و معلولین در نظر گرفته شده است.

این مسئول توضیح داد:  پیش بینی فضای سبز گلخانه ای در دو قسمت زنانه و مردانه از دیگر ویژگی های طراحی این بنا است.

رییس سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری کرج با بیان این که در طراحی این بنا توجه ویژه ای به معماری ایرانی اسلامی شده ،گفت:  رعایت استاندارد های لازم جهت استفاده شهروندان از اولویت های تیم مطالعاتی و طراحی  این نمازخانه بوده است.

عسگری در پایان مدت زمان اجرای این پروژه را حدودا هشت ماه اعلام کرد.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر