آغاز عملیات تکمیلی پل مکمل حامی
شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
549 بازدید


با تکمیل پروسه خرید و تخریب املاک واقع در مسیر احداث پل حامی، این پروژه عمرانی به زودی تکمیل شده و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.
به گزارش  شبکه خبری صدای رسانه؛سعید فیروزگاه رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرج با اعلام این خبر ابراز کرد: قرارداد ساخت این پل که هدف اصلی آن تعریض پل قدیمی کرج در ورودی کلانشهر بود، از سال 91 آغاز شد تا از شدت و حجم ترافیک در محدوده مورد نظر کاسته و سطح آلودگی محیط زیست ناشی از توقف سنگین و طولانی مدت خودروها را تا اندازه ای کاهش دهد.

وی افزود: عملیات اجرایی احداث پل پس از تهیه مقدمات در اردیبهشت ماه سال 92 آغاز شد که با توجه به وجود املاک و معارضاتی در طرح، همزمان مراحل خرید و تخریب در کنار اجرای عملیات عمرانی پل انجام می گرفت.

 فیروزگاه تصریح کرد: معاونت فنی عمرانی شهرداری کرج که با همتی استوار در ساخت تقاطعات غیرهمسطح شهری به سطح مورد نیاز از پویایی و توانمندی دست یافته اند، بر اجرای این طرح نیز همت گماشته و عملیات عمرانی آن را به سرعت پیش بردند به طوری که رمپ و عرشه شمالی پل به سرعت ساخته و آماده شد.

عضو شورای اسلامی شهر کرج افزود: اما در مسیر احداث پروژه با توجه به مقاومت هایی که از سوی برخی معارضان برای فروش املاک واقع در طرح انجام گرفت، عملیات احداث تا اواسط سال جاری متوقف شد. این در حالی بود که با توجه به مطالعات انجام گرفته در طرح های مختلف جامع و تفصیلی شهر کرج، تکمیل و احداث پل مذکور از الزامات ترافیکی به شمار آمده و یکی از پازل هایی بود که می توانست با تقویت فضای تردد شهری به کاهش آسیب های ناشی از ترافیک و سفرهای سنگینی شود که از این منطقه به سمت کرج انجام می گرفت.

وی تاکید کرد: رایزنی های متعددی برای حل مسئله معارضات پل با مالکان و دستگاه ها انجام گرفت که در نهایت با همکاری مدیریت املاک شهرداری کرج، آخرین ملک معارض نیز در ماه جاری خریداری و تخریب شد تا عملیات احداث مجددا از سر گرفته شود.

وی اعتبار تخصیص یافته به احداث پل مکمل حامی در حوالی میدان حافظ واقع در ابتدای ورودی تهران – کرج را بیش از 5.5 میلیارد تومان عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به آغاز مجدد عملیات عمرانی پل، به نظر می رسد با ساخت و تکمیل عرشه و رمپ شمالی، تا پیش از سال 95 شاهد افتتاح آن باشیم.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر