آینده کارومشاغل درکشورتحت تاثیرفناوری های نوین است
پنجشنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۶
0 نظر
121 بازدید

رئیس موسسه کاروتامین اجتماعی کشور در سمینا ماهیت کار در آینده در استان البرز گفت : آینده کار ومشاغل در کشور تحت تاثیر فناوری های نوین است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ دکتر محمد رضا سپهری ،رئیس موسسه کاروتامین اجتماعی کشور در سمینار ماهیت کار در آینده با حضور ومهندس خلیلی مدیرکل تعاون،کارورفاه اجتماعی ومهندس بنامولایی رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع،معادن وکشاورزی استان و جمعی از فعالان اقتصادی استان با اشاره به ساختارها و فرایندهای اینده کار گفت : آینده کار ومشاغل در کشور تحت تاثیر فناوری های نوین است.

دکتر محمد رضا سپهری ، رئیس موسسه کاروتامین اجتماعی کشور  روز سه شنبه در همایش ماهیت کار در آینده که در اتاق بازرگانی استان البرز برگزار شد اظهار داشت : با تدوام راه دولت تدبیر و امید و عزمی که وجود دارد امیدواریم فرایند کارآفرینی و توسعه بازار کار را بیش از پیش در اختیار داشته باشیم.

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی کشور گفت: با وجود تعداد زیاد نیروی جوان و تحصیلکرده کشور می توان ازآنان برای جهش اقتصادی در برنامه ششم توسعه اقتصادی کشور بهره مند شد.

وی اظهار کرد: با ساماندهی نیروهای جوان و تحصیلکرده می توان این فرصت را به سرمایه و ثروت تبدیل کنیم.

وی تاکید کرد: حقوق ، اقتصاد و روابط و مفاهیم کار در حال تغییر است و کارآفرینان و مدیران ما باید خود را با شرایط نوین تطبیق دهند.

وی با اشاره به فناوری های نوین از جمله اینترنت نوع جدید و نانوتکنولوژی گفت: این تکنولوژی های جدید فناوری و رفتارهای نوینی را با خود می آورد.

دکتر سپهری  با اشاره به ویژگی های کارکنان آینده جامعه کار گفت:نیروهای کار آینده دارای یک محیط کار انعطاف پذیر بوده که بر اساس آن می توانند در هر زمان و مکانی کار کنند، بجای داشتن وظایف معین و یک مسیر شغلی از پیش تعیین شده، می توانند مسیرهای شغلی خود را ترسیم و تعریف کنند،اطلاعات داخلی را به صورت باز و شفاف، در زمان واقعی به اشتراک می گذارند، این فرصت را دارند که بدون نیاز به مدیر، تبدیل به رهبران یک سازمان شوند، با استفاده از روش ها و فناوری های جدید، با یکدیگر همکاری و ارتباط برقرار می کنند و وضعیت خود را از کارکنان دانش به سمت کارکنان یادگیرنده تغییر داده اند.

وی ادامه داد: مدیران شرکت ها و بنگاه های اقتصادی برای درک ادبیات جدید و بهره وری بالا از نیروی انسانی هوشمند که با تکنولوژی های جدید کار کردند باید با رفتارهای آنان آشنا شوند.

دکتر سپهری با اشاره به اینکه مفهوم امنیت شغلی و تامین اجتماعی نیز درحال تغییر است گفت: با توجه به متغییر بودن مکان های کار و شیوه های کاری جدید با تکنولوژی های نوین، سیستم تامین اجتماعی و امنیت شغلی جدید را می طلبد.

وی ادامه داد: ممکن است امروزه یک نفر 2 ساعت در یک جا و و سه ساعت دیگر ان هم در مکانی دیگر در حال کار باشد بنا بر این سیستم تامین اجتماعی و امنیت شغلی هم در حال تغییر است .

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی کشور گفت: دنیای امروز دنیای است که به سرعت در حال تغییر است و ما با پدیده ای روبرو هستیم به نام جهانی شدن که این پدیده به سرعت داره اقتصاد کشور ها را تحت تاثر قرار می دهد.

وی تصریح کرد: محیط و مشاغل آینده در حال تغییر است امروزه ما در دنیا شاهد این هستیم که کشورهای مختلف اقتصادشان همراه با محیط های کارشان از جمله بازار، کار، روابط کار و آینده کار در حال تغییر است.

در ادامه این همایش دکتر سپهری ،رئیس موسسه کار وتامین اجتماعی کشور ومهندس خلیلی ،مدیر کل تعاون،کارورفاه اجتماعی استان با حضور در پارک علم وفناوری استان طی نشستی با شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک دیدار وگفتگو نمود.

در این نشست دکتر ربانی رئیس پارک علم وفناوری استان البرز گزارشی از وضعیت شرکتهای دانش بنیان استان ارائه نمود.

همچنین مهندس خلیلی مدیر کل محترم تعاون کارورفاه اجتماعی استان البرز در نشست شرکتهای دانش بنیان  مستقر در پارک علم وفناوری تاکید نمود : اداره کل تعاون کارورفاه اجتماعی استان البرز آمادگی همکاری وتعامل موثر با شرکتهای دانش بنیان مستقر در پارک علم وفناوری استان را دارد.

در پایان دکتر سپهری رئیس موسسه کاروتامین اجتماعی کشور ومهندس خلیلی مدیرکل تعاون,کارورفاه اجتماعی استان البرز پس از نشست با رئیس پارک علم وفناوری و شرکتهای دانش بنیان مستقر درپارک از بخشهای مختلف این موسسه بازدید نموده وبر اهمیت جایگاه شرکتهای دانش بنیان در پیشبرد فناوریهای جدید وبرتر وایجاد اشتغال دراین زمینه در استان تاکید نمود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر