آیین افتتاحیه اولین دوره مشترک شرکت ملی گاز ایران ومرکز تربیت مربی
سه شنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۸
0 نظر
58 بازدید

برای اولین بار دوره های آموزش مربیان سازمان فنی و حرفه ای سراسر کشور از سوی مدرسین شرکت گاز در مرکز آموزش مشاغل پیمانکاری شرکت گاز استان البرز برگزار می شود.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ آیین افتتاحیه اولین دوره مشترک شرکت ملی گاز ایران و مرکز تربیت مربی با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، مسئول آموزش مشاغل پیمانکاری شرکت ملی گاز ایران،رئیس تربیت مربی کرج   و مدیر کل فنی و حرفه ای کرج  در مرکز آموزش مشاغل پیمانکاری شرکت گاز استان البرز برگزار شد.

دوره های مذکور، در راستای بهینه سازی ارتباط سازمان فنی و حرفه ای با صنعت گاز و تربیت مربی انجام می شود. در این دوره ها، مربیان سازمان فنی و حرفه ای به منظور توانمند شدن در مبحث مربیگری، 236 ساعت آموزش لازم را از سوی مدرسین شرکت  گاز خواهند دید.

دوره های مذکور در مرحله اول طی دو هفته ابتدای آذر ماه برای گروه تاسیسات برگزار خواهد شد.

در این مراسم، حسین تقی نژاد، مدیرعامل شرکت گاز استان البرز با اشاره به نحوه گازرسانی از مبدا تا درب منزل مشترک، اظهار داشت: در این فرایند چندین هزار نیرو فعالیت می کنند تا گاز به نحو ایمن،مطمئن و مطلوب تحویل مشترک شود.

وی با بیان اینکه این فرایند نیاز به توانمندسازی پرسنل دارد گفت: افتخار ما این است که آموزش های خوبی در بدنه وزارت نفت بوده و است.

تقی نژاد با اشاره به قدمت 27 ساله خطوط شبکه گاز  استان البرز قبل از تاسیس این شرکت گاز استانی گفت: ویژگی این استان رشد 3 درصدی جمعیت نسبت به سایر استان ها است که منجر به اشتراک پذیری هر ساله به میزان 40 هزار مشترک می شود و این بدان معنی است که در مقابل نگهداشت، به توسعه نیز باید فکر کنیم که انجام این دو امور درکنار هم کار آسانی نیست.

وی تصریح  کرد: برای رسیدن به این امر، یک خط انتقال راهبردی تعریف کردیم که در حال پیشرفت است تا بتوانیم پاسخگوی رشد جمعیت سالانه باشیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز در ادامه با اشاره به مفید دانستن چنین دوره های آموزشی خاطر نشان کرد: وقتی مهارت یک نفر در یک سازمان با آموزش هایی که می بیند، بالا برود، در واقع، فرد توانمند شده است و خود را فردی ارزشمند می داند که سازمان روی آن سرمایه گذاری کرده است. این احساس ارزشمندی، در گام بعدی دستیابی به تعالی است که رخ می دهد.

وی اظهار داشت: زمانی که سازمان برای فردی ارزش قائل می شود و دوره های آموزشی برای آن می گذارد، در مقابل فرد نیز سازمان را قبول دارد و در راستای بهتر شدن سازمان گام بر می دارد که این امر بدون تعلق سازمانی صورت نخواهد گرفت.

تقی نژاد با اشاره به تعالی سازمانی و پیاده سازی آن در سازمان تصریح کرد: اگر به نیروهایی که آموزش می بینند، گواهینامه بین المللی داده شود، تعهد سازمانی این افراد بالا خواهد رفت و در نتیجه احساس تعالی سازمانی فرد نیز بالا می رود.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز گفت:امیدواریم با برنامه ریزی، همت و تلاش یکدیگر، آینده خوبی را در زمینه آموزش کارکنان شرکت گاز استان البرز رقم بزنیم.

در ادامه حسین قمی، مسئول آموزش مشاغل پیمانکار شرکت ملی گاز  ایران با اشاره به اجرایی شدن آخرین بند تفاهم نامه با مرکز فنی و حرفه ای گفت: پس از مطالعات صورت گرفته مقرر شد، چهار فرایند به موازات یکدیگر حرکت کنند.

وی با اشاره به فرایند ها خاطر نشان کرد: مقرر شد استاندارها با همراهی سازمان فنی و حرفه ای تدوین شود و بر اساس آن محتوای متناسب با دوره ها آماده شود و در پایان مراکزی که تجهیزات کارگاهی دارند را به کار گیریم.

قمی با اشاره به نیروهای با تجربه شرکت ملی گاز ایران گفت: هر کدام از همکاران ما با تجربه ای که در این زمینه دارند، مربیان خوبی برای آموزش دوره های مذکور هستند تا در آینده ای نزدیک شاهد انتقال تجربه مربیان شرکت ملی گاز ایران به مربیان سازمان فنی حرفه ای باشیم.

مسئول آموزش مشاغل پیمانکاری شرکت ملی گاز ایران تاکید کرد: ما تا کنون 48 شغل اصلی و فنی در گازرسانی را استاندارد کردیم و کد آنها گرفته شده است که دو شغل کنتورخوان و امدادگر مربوط به سال گذشته و مابقی مربوط به امسال است.

وی تصریح کرد: در فاز اول این دوره برای امدادگران و کنتورخوان های شرکت ملی گاز ایران است که می توان آنها را پیشانی شرکت ملی گاز دانست.کنتورخوان ها و امدادگران در معرض دید مردم و مشترکین هستند که جامعه آماری بالایی را نیز به خود اختصاص داده اند.

قمی گفت: از 45 هزار نیروی پیمانکار در کل وزارت نفت، حدود 14 هزار نفر دو شغل امدادگری و کنتورخوانی را پوشش می دهند.

قمی با اشاره به درگیر بودن تمام استان ها با توجه به جامعه آماری بالای امدادگران و کنتورخوان ها گفت: در تلاشیم فضای تربیت مربی در چند نقطه دیگر کشور نیز فعال شود.

مسئول آموزش مشاغل پیمانکاری ملی گاز خاطر نشان کرد: امیداریم با همکاری و مشارکت سازمان فنی و حرفه ای و شرکت ملی گاز ایران اقدامات خوبی در راستای تربیت مربیان صنعت گاز داشته باشیم.

گفتنی است این مرکز آموزشی 9 مرداد ماه سال گذشته با همکاری شرکت ملی گاز ایران و سازمان فنی و حرفه ای با حضور استاندار وقت البرز افتتاح شد.

حسین تقی نژاد
مدیر عامل شرکت گاز
شرکت گاز استان البرز
انتخابات مجلس شورای اسلامی
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر