ابتلا به عفونت پوستی با نشستن حوله حمام
سه شنبه ۲۹ دى ۱۳۹۴
0 نظر
439 بازدید


شستن مرتب و مکرر حوله حمام بعد از استحمام موجب آن می شود تا خطر ابتلا به عفونت های پوستی کاهش پیدا کند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، خیلی از افراد فکر می‌کنند به این دلیل که از حوله بعد از استحمام و هنگامی که بدنشان پاکیزه است استفاده می‌کنند نیازی نیست که به طور مرتب و منظم حوله‌شان را بشویند، در صورتی که این فکر اشتباه است.
با آنکه بعد از استحمام بدن شما تمیز است در آن زمان شما همچنان باکتری‌های پوستی را روی سطح بدن خود حمل می‌کنید و این باکتری هر روز تعدادشان بیشتر می‌شود.
البته خشک کردن بدنتان با حوله‌ای که روی آن باکتری‌های بدن خود شما وجود دارد نمی‌تواند زیاد به شما صدمه بزند اما اگر شما باکتری‌های دیگری همچون باکتری‌های بیماری‌زا که بیش از 10 درصد افراد عادی آن را دارند را روس سطح پوست خود داشته باشید هنگام خشک کردن بدن خود اگر کوچک‌ترین جراحت یا خراشی در پوست خود داشته باشید آنگاه خود را به عفونت پوستی دچار می‌شوید. اگر به هر علتی این عفونت وارد خونتان شود آنگاه شما راهی بیمارستان می‌شوید.
بهتر است بعد از خشک کردن خود با حوله‌تان آن را در فضای باز خشک کنید. خشک کردن لباس‌ها به‌خصوص حوله‌ها در فضای داخلی خانه باعث پخش بسیاری از این باکتری‌ها در فضای داخل خانه می‌شود. اگر بعد از 4 بار یا بیشتر استفاده از حوله‌تان آن را نشویید آنگاه حوله شما حاوی هزاران باکتری است و دفعه بعد که بدن خود را با آن حوله خشک کنید، آن باکتری‌ها را به بدن تمیز خود منتقل می‌کنید.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر