اتباع خارجی البرز،عضو بیمه سلامت می شوند
شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
607 بازدید

کلیه اتباع خارجی استان البرز که دارای کارت آمایش و هویت معتبر باشند،زیر پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛قاسم جهانبخش مدیرکل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز روز شنبه ابراز داشت که: تمام اتباع خارجی دارنده کارت آمایش و هویت معتبر(عراقی و افغانستانی ) زیر پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند.
وی ادامه داد: نقش ویژه جمهوری اسلامی ایران در حمایت از کشورهای همسایه بر هیچ نهاد بین المللی پوشیده نیست و امروز شاهد آن هستیم که با اجرای طرح بیمه سلامت ویژه اتباع خارجی در ایران گامی جدید در جهت این نوع حمایت برداشته شده است.
جهانبخش گفت: یکی از اهداف مهم اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استان البرز ارتقای سطح کیفی رفاه اتباع خارجی حاضر در استان و ارائه الگوی مطلوب به جامعه هدف ترسیم شده که تا به امروز نیمی از اهداف طراحی شده محقق شده است.
وی افزود: این طرح از امروز آغاز و به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت، که درآن تمام پناهندگان دارای کارت های هویتی معتبر را شامل می شود.
این مسئول در ادامه بر لزوم برنامه ریزی دقیق حضور اتباع خارجی تاکید کردو گفت: اگرچه زمان دوماهه برای این طرح مقرر شده اما پناهندگان متقاضی هر چه سریعتر جهت استفاده از این شرایط اقدام کنند.
وی بیان داشت: پناهندگانی که از بیماری خاص رنج می برند ، در اولویت اجرای این طرح قرار دارند و آنان باید با در دست داشتن مدارک پزشکی مورد تایید برای بهره گیری از این طرح به دفاتر سلامت یا دفاتر پیشخوان دفاتر دولت اقدام کنند.
در این طرح بیماران خاص به صورت رایگان، اقشار آسیب پذیر با تخفیف ویژه و سایر اتباع خارجی با پرداخت هزینه های مربوطه از خدمات بستری و بستری موقت از طریق بیمارستان های زیر پوشش وزارت بهداشت بهره مند می شوند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر