اجرای برجام،نوید تحولات جدید در خاورمیانه
سه شنبه ۲۹ دى ۱۳۹۴
0 نظر
382 بازدید

پایگاه اطلاع رسانی مسلمانان چین در گزارشی اجرای برجام را تحولی مثبت برای خاورمیانه دانست.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ «جونگ مو وانگ» در گزارش خود نوشت: پس از عمل ایران به تعهدات خود در قالب توافق جامع هسته ای با قدرت های غربی، سازمان ملل متحد، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا اعلام کردند تحریم های اقتصادی ایران رفع شده است.
این رسانه اسلامی چین افزود: شکی نیست که جمهوری اسلامی ایران با فراهم شدن این شرایط، اقتصاد خود را مجددا احیا خواهد کرد و علاوه بر جذب سرمایه های خارجی، به روند صادرات و واردات کالاهای مختلف قدرت و سرعتی دوباره خواهد بخشید.
گزارش همچنین برجام را «یک پیروزی تاریخی» برای ملت ایران توصیف کرده و یادآور می شود که تلاش عربستان سعودی برای تحت تاثیر قرار دادن شرایط مثبت ایران در منطقه تاثیری نخواهد داشت.
جونگ مو وانگ می افزاید: بهبود شرایط ایران و تقویت این کشور در نظام بین الملل، نه تنها برآورنده منافع ملی ایرانیان خواهد بود بلکه از هر جهت به سود چین نیز تمام خواهد شد.
گزارش ادامه می دهد: از رهگذر این بهبود شرایط نه تنها چین خواهد توانست مناسبات نفتی خود با ایران را تقویت کند بلکه اکنون فرصتی تاریخی برای بهره گیری از بازار سرمایه ایران فراهم آمده که پکن باید برنامه ریزی دقیقی برای آن داشته باشد. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر