اجرای صدور حکم استخدام دانشجو- معلمان
پنجشنبه ۰۳ دى ۱۳۹۴
0 نظر
386 بازدید


وزیر آموزش و پرورش از حل مجوز پذیرش دانشجو - معلمان دانشگاه فرهنگیان در سال های 93 و 94  و صدور احکام آنان خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه،علی اصغر فانی  وزیر آموزش و پرورش در گردهمایی معاونان پژوهش و برنامه ریزی استان ها که در باشگاه فرهنگیان برگزار شد، اظهار کرد: زمانی که به عنوان وزیر به آموزش و پرورش آمدم با دانشگاه فرهنگیان مواجه شدم که دوره های دو ساله تربیت معلم را چهار ساله اجرا می کرد و نتیجه این بود که در تولید نیروی انسانی برای آموزش و پرورش باید تا 4 سال صبر می کردیم.
وی افزود: دانشجو - معلمانی که از طریق دانشگاه فرهنگیان در سال 91 جذب این دانشگاه شدند، چهار سال بعد وارد عرصه آموزش و پرورش می شوند و این درشرایطی است که این وزارتخانه هر ساله تعدادی بازنشسته دارد و از سوی دیگر جمعیت دانش آموزی نیز رو به افزایش است. 
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که نخستین فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان بهمن 95 به آموزش و پرورش وارد می شدند، افزود: در چنین شرایطی نمی توانستیم آنها را در آموزش و پرورش جذب کنیم و عملا باید فعالیت خود را از مهر 96 آغاز کنند. بنابراین طی مذاکرات لازم تصمیم گرفته شد تا با ارائه دو ترم تابستانی این دانشجو معلم را مهر 95 به آموزش و پرورش وارد کنیم.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه جذب 40 هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان سیستان و بلوچستان بسیار ارزشمند است، عنوان کرد: تک تک دانش آموزان بازمانده از تحصیل را شناسایی کرده و آنها را به مدرسه آوردیم وعدالت آموزشی در این راستا محقق شد.
فانی اظهار کرد: طی دو سال اخیر با رشد جمعیت دانش آموزی مواجه بودیم و 70 هزار نیرو نیز در آموزش و پرورش بازنشسته شدند؛ این در شرایطی است که هیچ ورودی نداشتیم و لذا از این که برخی می گویند مدیر و معاونان در مدارس مشغول به تدریس هستند و نسبت به آن اعتراض دارند، در شرایطی صورت گرفته که با چنین معضل هایی مواجه هستیم.
وی با اشاره به اینکه 110 مدرسه تک دانش آموز در کشور وجود دارد، گفت: هزینه یک دانش آموز در مدرسه تک نفره سالیانه بالغ بر 30 میلیون تومان است.
فانی افزود: در مجلس اعلام کردم که هیچ مدرسه ای را تعطیل نکرده ایم و هیچ دانش آموزی به دلیل نبود مدرسه ترک تحصیل نکرده ، مگر آنکه مشکل اقتصادی و فرهنگی داشته باشد که این موضوع در اختیار آموزش و پرورش نیست.
وزیر آموزش و پرورش گفت: در برنامه ششم توسعه مبنای فعالیت های آموزش و پرورش سند تحول بنیادین است که نقشه راه آن تهیه شده و تا سال 1399 زمانبندی اجرای سند تحول را لحاظ کرده است. امیدواریم با توجه به اینکه ستاد اجرای سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش تشکیل شده، بتوان آن را با تهیه مقدمات، فراهم کردن الزامات و رعایت پیش نویس ها اجرایی کرد. 
فانی گفت: به یک برنامه 10 ساله نیروی انسانی در آموزش و پرورش نیاز داریم تا بدانیم 10 سال دیگر رشد جمعیت دانش آموزی در دوره های تحصیلی مختلف چگونه است و وضعیت خروج نیروها از آموزش و پرورش به چه صورت است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر