اجرای طرح زوج و فرد از امروز در کرج
سه شنبه ۰۱ دى ۱۳۹۴
0 نظر
394 بازدید


با توجه به افزایش آلودگی هوا و ترافیک شهری از روز سه شنبه اول دی ماه طرح زوج و فرد در کلانشهر کرج به اجرا در خواهد آمد. 
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ابوالفضل فانی مدیرکل دفتر فنی استانداری البرزدرنشست شورای ترافیک استان البرز بیان کرد: با توجه به افزایش آلودگی هوا و ترافیک شهری طرح  زوج وفرد سه شنبه اول دی ماه تا پایان سال جاری درکلانشهر کرج اجرا می شود.
وی بیان داشت:این محدودیت ترافیکی همه روزه ازساعت15:30 تا 22 در کرج به اجرا درمی آید.
فانی گفت: اجرای این طرح درشرایط اضطرار از درب منزل خواهد بود که در روزهای اول، این طرح به صورت ارشادی و از شنبه هفته آینده درصورت تخلف ، رانندگان اعمال قانون می شوند.
وی یکی دیگر از معضلات ترافیکی کرج را تردد کامیون ها و خودروهای سنگین در این کلانشهر دانست که با ایجاد محدودیت ترافیکی فقط خودروهای سنگینی که حمل بار مواد غذایی ، دارویی و سوخت دارند از این محدودیت مستثنی هستند .
فانی افزود: پلیس راهنمایی رانندگی مکلف است در این مدت خودروهای بدون معاینه فنی را کنترل و ازادامه تردد آن ها جلوگیری کند.
وی گفت : با توجه به آلودگی و پایداری هوا تعطیلی پنجشنبه ها می تواند درکاهش این آلودگی ها موثر باشد.
سرهنگ همایون شریفی رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی البرزنیز دراین نشست،گفت: پلیس دربخش کنترل معاینه فنی خودروها بطور مستمر این امر را نظارت می کند.
 شریفی افزود: اجرای طرح زوج و فرد نیازمند زیرساخت های مناسب است و به صورت سنتی نمی توان این طرح را اجرا کرد.
وی اضافه کرد: چنانچه زیرساخت الکترونیکی که شامل نصب دوربین های ثبت تخلف و ترافیک است در معابر پرتردد کرج ایجاد شود اجرای طرح زوج و فرد موفق خواهد بود.
شریفی گفت : سال های گذشته این طرح در اسفند ماه به شیوه سنتی و حضور پلیس انجام می شد اما قرار گرفتن پلیس در مقابل مردم شیوه مناسبی برای اجرای طرح زوج وفرد نیست.
حسین محمدی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان البرز نیز گفت : شاخص کیفیت هوا در البرز تا پیش از ظهرامروز دوشنبه به عدد152 رسید درحالی که این شاخص صبح امروز 130 بود.
 محمدی افزود: صبح امروز شاخص کیفیت هوا درشهرستان ساوجبلاغ عدد 105 بود که پیش ازظهر به رقم 128 رسید.
وی اضافه کرد: درشهرستان نظرآباد نیز صبح امروز شاخص کیفیت هوا 109 بود درحالی که قبل ازظهر عدد 138 به ثبت رسید.
وی گفت : با توجه به این شاخص مشخص می شود که هرچه تردد کمتر باشد شاخص کیفیت بهتراست که می طلبد تعطیلی پنجشنبه ها دراین استان اجرا شود .
مهدی مهرور مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز نیز ابراز کرد : با توجه به تعطیلی جمعیت 420 هزارنفری دانش آموزی و جمعیت 20 هزارنفری معلمان در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته جاری تاحدودی میزان آلاینده ها در البرز کاهش یافت .
مهرور افزود: سلامت مردم در نگاه نخست مسئولان استان قرار دارد و قطعا برای برون رفت از معضل آلودگی هوا باید اقدامات موثر در این خصوص انجام شود.
منصور رحمانیان مدیرکل هواشناسی استان البرز نیز دراین نشست گفت : پایداری آلودگی هوا تا فردا سه شنبه ادامه دارد.
وی افزود: درپایان روز چهارشنبه شاهد افزایش ابر و بارش پراکنده در ارتفاعات خواهیم بود اما برای روزجمعه هچنان وارونگی هوا وجود خواهد داشت .
رحمانیان اضافه کرد: انباشت آلودگی ها بیشتر بین ساعات 10 صبح تا 15 است و صبح ها بیشتر درمناطق ماهدشت و محمدشهر کرج شاهد این انباشت هستیم و دربعد ازظهرمناطق عظیمیه و رجایی شهر کرج بیشتر مشهود است .

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر