اجرای موفق طرح پرونده الکترونیک سلامت و نظام ارجاع در استان البرز
سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۸
0 نظر
60 بازدید

مهندس مهدی عظیم زاده در ایام الله دهه ی فجر خبر اجرای موفقیت آمیز  طرح پرونده الکترونیک سلامت  و نظام ارجاع در سطح یک و دو در مراکز بهداشتی و درمانی استان خبر داد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ مهندس مهدی عظیم زاده مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه افزود: پرونده الکترونیک سلامت کاملا به نفع مردم است و باید به بهترین نحو به مردم اطلاع رسانی شود تا مردم دچار سردرگمی نشوند با اجرای   نظام ارجاع مردم بهتر راهنمایی شده و هزینه های درمانی کنترل میشود و همچنین از خدمات اضافی و مراجعه غیر ضروری بیمار به متخصص و فوق تخصص پیشگیری میشود.

مدیر فناوری اطلاعات دانشگاه با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی البرز در اجرای طرح پرونده الکترونیک سلامت جزو دانشگاه های پیشرو است خاطر نشان کرد :  این طرح در بخش های نوبت دهی اینترنتی ، ارجاع صحیح بیماران از پزشک خانواده به متخصصین مربوطه، نسخه نویسی ، نسخه پیچی و در نهایت پرونده سلامت الکترونیک بیماران اجرا خواهد شد .

عظیم زاده افزود: نوبت دهی اینترنتی که گام اول پرونده الکترونیک سلامت است در کلیه مراکز درمانی ، کلینیک ها و بیمارستان های دولتی استان اجرا شده است .

وی تصریح کرد: مراجعان می توانند با نصب نرم افزار نوبت دهی اینترنتی  به صورت غیر حضوری و در آرامش کامل پزشک دلخواه خود را انتخاب می کنند و همچنین نوبت ویزیت را دریافت می کنند.

وی ادامه داد:  در سطح اول مردم به مراکز بهداشتی مراجعه می کنند و توسط پزشک خانواده ویزیت می شوند و اطلاعات کامل آنها در سامانه وزارت بهداشت ثبت می شود و به شکل درستی به پزشک متخصص ارجاع داده میشود و  سطح دوم که درمان شروع میشود بیمار توسط پزشک متخصص ویزیت شده و در صورت نیاز در سطح سوم به پزشک فوق تخصص ارجاع داده میشود . در آخر این سیستم به صورتی طراحی شده که تمام نسخ با استفاده از قلم های نوری توسط پزشک به صورت الکترونیک نوشته میشود و بیمار با مراجعه به داروخانه همان مرکز و با کد ملی یا کد سلامت خود دارو را تهیه میکند .

عظیم زاده  از مزایای دیگر این طرح  به ثبت دقیق تاریخچه پزشکی و دارویی بیماران اشاره کرد و  تاکید کرد اجرای این طرح و عملیاتی نمودن آن حاصل تلاش شبانه روزی کارکنان واحد فناوری اطلاعات و حمایت رییس دانشگاه ، معاونت بهداشتی دانشگاه  و معاونت درمان و کلیه مراکز درمانی و بیمارستان ها بوده است.

وی در ادامه افزود:  یکی از دغدغه های موجود دسترسی مناطق دور افتاده به اینترنت می باشد  که خوشبختانه چون روی شبکه اینترانت کار شده است اگر پس از نصب برنامه اینترنت قطع شود میتوان همچنان از این برنامه استفاده کرد . وی ضمن تاکید بر مشارکت پزشکان در اجرای موفق این طرح افزود:   طرح پرونده الکترونیک سلامت و نظام ارجاع در بسیاری از شهر ها و کشور ها اجرا شده و از حالت پایلوت خارج شده و نتایج بسیار رضایت مندی داشته است  و ما نیز باید به صورت جامع و کامل به مردم آموزش دهیم و به آنان اطلاع رسانی کنیم تا در استان البرز نیز شاهد نتایج خوب آن باشیم.

مدیرگروه
دانشگاه علوم پزشکی البرز
دانشگاه علوم پزشکی
ورزشکار
سلامتی
صدای رسانه
حسین تقی نژاد
پوند
پرسپولیس
مهندس رضایی فر
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر