احتمال جلوگیری از پروازهای چارتری
یکشنبه ۰۶ دى ۱۳۹۴
0 نظر
362 بازدید


رئیس سازمان هواپیمایی از احتمال جلوگیری از پروازهای چارتری در صورتی که ایرلاین‌ها نتوانند چارترکنندگان خود را کنترل کنند ، خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ علی عابدزاده رئیس سازمان هواپیمایی با اشاره به این نکته که آژانس‌های هواپیمایی و سایر نهادها که بلیت‌های هواپیما را چارتر کردند، حق فروش بلیت هواپیما بر اساس مصوبه آزادسازی را ندارند، گفت: اگر ایرلاین‌ها نتوانند چارترکنندگان خود را کنترل کنند قطعا از پروازهای چارتری جلوگیری خواهد شد.
علی عابدزاده درباره فروش بلیت هواپیما بعد از اجرای طرح آزادسازی قیمت‌ها گفت: با کنترل بازار و ارتباط سازمان هواپیمایی کشوری با ایرلاین‌ها حجم عظیمی از بلیت‌های فروخته شده در طول مدت بعد از اجرای طرح با قیمت‌های عادلانه و مناسب به فروش رسیده است. البته مواردی هم بوده که برخی آژانس‌های هواپیمایی یا سایت‌های غیرمجاز٬ بلیت گران به مردم فروخته‌اند که سازمان هواپیمایی کشوری در حال بازرسی و کنترل این موارد است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از ابزارهای مورد نیاز سازمان هواپیمایی کشوری برای کنترل بازار فروش بلیت هواپیما و مقابله با گران‌فروشی داشتن اطلاعات کافی از محل فروش بلیت است ادامه داد: در همین راستا از مردم درخواست می‌شود در صورت مواجهه با قیمت‌های غیرواقع موضوع و محل خرید بلیت را ارائه دهند تا با همکاری مردم با کسانی‌که از فرصت اجرای آزادسازی نرخ بلیت هواپیما سوء استفاده می‌کنند مقابله کنیم.
عابدزاده افزود: آژانس‌های هواپیمایی و سایر نهادها و افراد که بلیت‌های هواپیما را چارتر کردند، حق فروش بلیت هواپیما بر اساس مصوبه آزادسازی را ندارند چون این مصوبه مشمول آژانس‌های هواپیمایی نیست و فقط برای شرکت‌های هواپیمایی صادر شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه شرکت‌های هواپیمایی باید بر روند فروش بلیت خود نظارت کامل داشته باشند اظهار کرد: طی مدت گذشته از اجرای آزادسازی در برخی مسیرها بلیت‌های با نرخ‌های پایین نیز از طرف شرکت‌های هواپیمایی فروش رفته که متاسفانه به این نرخ‌ها اشاره نمی‌شود. اقداماتی که باید برای مقابله با آزادسازی انجام شود تا حدودی اجرا شده است.
عابدزاده درباره فروش بلیت‌‌های چارتری و تاثیر آن در اخلال بازار گفت: با توجه به اینکه شرکت‌های هواپیمایی اغلب قراردادهای یکساله و بلندمدت با چارترکنندگان دارند بنابراین بلیت‌های چارتری که در اختیار آژانس‌ها هستند برای پیش از اجرای آزادسازی است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر