اختتامیه پنجمین جشنواره درون دانشگاهی حرکت برگزار شد
پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
0 نظر
229 بازدید

مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره درون دانشگاهی «حرکت» به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز  و با حضور مسئولین عالی رتبه، روسا، اساتید و ‌دانشجویان دانشگاه علمی _ کاربردی البرز، صبح چهارشنبه در مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی حرفه ای کرج برگزار شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی _کاربردی البرز این جشنواره که ۹ انجمن در حوزه های فعالیت علمی خلاقانه، فضای مجازی، انجمن های علمی برگزیده،کارآفرینی، مسابقات علمی، نشر کتاب، نشریه علمی، اختراع و ‌پژوهش به صورت کشوری به رقابت با یکدیگر  پرداختند، صبح روز چهار شنبه با معرفی و تقدیر  از نفرات برتر به کار خود خاتمه داد.

حسن عزیزی، رئیس مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای کرج ضمن خیر مقدم به مدعوین از حضور شخصیت‌های علمی در این مرکز تشکر کرد و همکاری دانشگاه علمی کاربردی و مراکز فنی حرفه ای را نقطه عطفی در جهت هم افزایی فعالیتهای علمی  در سطح کشور دانست.

وی ضمن معرفی و ارائه تاریخچه این مرکز گفت: دو‌ نگاه در سطح آموزش عالی کشور وجود دارد که یکی نگاه برخاسته از سرویس های جاسوسی و معاند نظام است که در صدد است با تزریق نا امیدی کل دستاوردهای علمی نظام را زیر سوال ببرد. دیدگاه مقابل آن، نگاهی مملو از شادابی و نشاط و حرکتِ رو به جلو است که تلاش دارد دستاوردهای ارزشمند علمی دانشجویان و نخبگان کشور را به نمایش بگذارد و در این راستا مرکز آموزش فنی و ‌حرفه ای و دانشگاه جامع علمی _ کاربردی البرز با هم افزایی در جهت تقویت این نگاه در تلاش هستند تا روح خودباوری را به جامعه جوان کشور بدمند.

پیمان دانش کار آراسته سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی البرز نیز با بیان اینکه جشنواره حرکت به دنبال شور و ‌نشاط علمی در جامعه دانشگاهی است، اظهار داشت: البرز افتخار میزبانی و دبیری سومین و‌ پنجمین جشنواره حرکت را داشت.

 وی افزود: بدین منظور سال قبل سامانه ای طراحی شد که تمامی مراحل از ثبت طرح ها تا داوری دستاوردها به صورت سراسری و آنلاین انجام شد.

دانش کار آراسته از ارائه ۵۰۰ طرح ارسالی به دبیرخانه این جشنواره خبر داد و‌گفت: از ۲۵ استان مختلف انجمن های علمی در این جشنواره شرکت کردند و ۱۵۰۰ داور از سراسر کشور به صورت آنلاین این دستاوردها را داوری کردند که در نهایت ۵۳ اثر در ۹ گروه پذیرفته شد.

وی افزود: نکته حائز اهمیت این رخداد علمی _ فرهنگی این است که از میان این ۵۳ اثر برتر ، ۲۰ اثر برتر متعلق به استان البرز است که نشانگر جایگاه علمی والای دانشگاه علمی _کاربردی البرز است.

دکتر بهزاد بهرامی نسب معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور نیز برگزاری چنین جشنواره هایی را سرآغازی برای آینده شغلی دانشجویان دانست و اظهار داشت: یکی از مهمترین اصول و خط مشی دانشگاه جامع علمی کاربردی این است که تمام فعالیتهای فرهنگی کاملا هدفمند صورت گیرد، نه اینکه صرفا برنامه ای برگزاری شود  تا در رزومه کاری ثبت و ضبط شود.

 وی افزود: با همین هدف که تمامی برنامه ها در راستای ترویج و اعتلای فرهنگ آموزشِ عملی و مهارت آموزی باشد، چنین جشنواره هایی در سراسر کشور به همت دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار می شود.

احمد دارابی سرپرست اداره کل دفتر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشگاه علمی کاربردی نیز ضمن ارائه گزارش کاملی از نحوه برگزاری این جشنواره اظهار داشت: از آنجایی که  از بدو ورود به دانشگاه مسولیت انجمن علمی دانشگاه را به عهده داشتم،  طی این مدت شاهد موفقیت روزافزون و تلاش پیگیر انجمن های علمی و فرهنگی بودم که امروز شاهد نتیجه این تلاش ها هستیم.

وی با اعلام این که البرز در جشنواره های برگزار شده تا کنون دستاوردهای خوبی به ویژه در جشنواره ملی حرکت داشته است گفت: در جشنواره کرمان 3 مقام علمی برتر در سطح کشور را البرز بدست آورد؛ در حالی که بسیاری از دانشگاههای دولتی در تهران با وجود این همه امکانات حتی مقامی کسب نکردند.

وی افزود: در این ده دوره برگزاری جشنوراه حرکت در سطح ملی 30 عنوان برتر ملی را کسب کرده ایم. 5 تن از اساتید ما در جشنواره به عنوان داور ملی جشنواره حرکت انتخاب شده اند و غرفه البرز به عنوان غرفه برتر معرفی شد که تمامی اینها نشانگر همت بلند و تلاش نخبگان در سراسر واحدهای استانی است.

لازم به ذکر است از ۱۰جشنواره دانشگاهی حرکت که تا کنون در کشور برگزار شده است، استان البرز برای دومین بار‌ میزبان این جشنواره بود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر