ادامه طرح زوج و فرد تا کاهش آلودگی هوای کرج
دوشنبه ۰۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
577 بازدید


سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری البرز از اجرای طرح و زوج و فرد خودروها در کلانشهر کرج تا اطلاع کمیته کاهش آلودگی هوای استان خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، مهدی مهرور سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری البرز با تشدید آلودگی هوای کرج وافزایش سطح آلاینده ها کارگروه آلودگی هوای استان را در سالن جلسات بحران تشکیل داد.
 این کارگروه با حضور مدیران کل هواشناسی، محیط زیست، معاون شهردار برگزار شد که هر یک از شرکت کنندگان گزارشی از مولفه های تأثیرگذار در افزایش سطح آلاینده استان را از منظر دستگاه متبوع ارائه دادند.
تداوم در اجرای طرح زوج و فرد خودروها از موارد مورد نظر اداره کل مدیریت بحران استانداری برای رفع آلودگی هوای استان بود که مورد بررسی اعضا قرار گرفت.
پیش بینی تمهیدات لازم همچون هماهنگی با ناوگان حمل و نقل عمومی از مجرای شهرداری برای مدیریت در هنگامه اجرای طرح زوج و فرد به صورت ویژه مورد توجه بود.
ممنوعیت تردد خودروهای سنگین طی طول روز در سطح شهر از تأکیدات مهندس مهرور بود که در این رابطه گفت: بخش قابل توجهی از آلودگی هوا به تردد خودروهای سنگین در شهر برمی گردد، لذا باید تدبیری اتخاذ کرد تا در هنگام اجرای طرح زوج و فرد نیز این ممنوعیت برای تردد کامیون ها و خودروها حمل بار در مرکزیت استان و نقاط شهری اعمال شود.
مهرور اجرای طرح زوج و فرد را در هسته مرکزی کلانشهر کرج از ساعت 15:30 لغایت 21شب را اقدامی پیشگیرانه ترافیک استان دانست و گفت: این طرح تا اطلاع کمیته آلودگی هوای استان تداوم خواهد داشت و محدوده های مد نظر در تقاطع ها و نقاط هدف با نصب بنر و تهیه نقشه جامع اطلاع رسانی شده است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر