ادعای مضحک وزیر خارجه عربستان در مورد ایران
یکشنبه ۲۰ دى ۱۳۹۴
0 نظر
566 بازدید


وزیر امور خارجه عربستان در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس اتهامات جدیدی به کشورمان وارد کرد.
به  گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ "عادل الجبیر" در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس گفت:  موضوع حمله به سفارتمان در ایران را بررسی کردیم و به دیدگاه مشترکی در این خصوص رسیدیم.
وی گفت: ما خواستار برگزاری نشست سازمان همکاری اسلامی برای بررسی تجاوزات ایران به مقرهای دیپلماتیک عربستان سعودی شده‌ایم.
وی افزود شورای همکاری خلیج فارس توافق بر سر سازوکار فعال در مقابله با فعالیت‌های ایران را اعلام خواهد کرد.
الجبیر با طرح ادعاهایی بی‌اساس ایران را به ایفای نقش خرابکارانه در سوریه و یمن متهم کرد.
الجبیر ادعا کرد: ما چند کشتی ایرانی را که حامل سلاح برای حوثی‌ها بوده‌اند توقیف کرده‌ایم. نقش ایران در یمن و سوریه نقشی بسیار منفی است. امیدواریم ایران سیاست‌های خود را تغییر دهد.
الجبیر در ادامه اظهارات بی‌اساس خود گفت: تشدید تنش از جانب ایران و نه از جانب کشورهای شورای همکاری خلیج فارس است. اقدامات ایران کارد را به استخوان رسانده است. این ایران است که علیه عربستان سعودی مرتکب جرائم می شود. اگر ایران کشوری عقلانی باشد می توان با آن تعامل کرد و اگر کشوری انقلابی باشد چنین چیزی امکانپذیر نخواهد بود. ایران می‌تواند همسایه‌ای خوب باشد یا اینکه به خصومت‌های خود ادامه دهد. ایران به سمت برنامه طائفی‌گری برای تقسیم منطقه پیش می‌رود.
دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس گفت: حمله به سفارت و کنسولگری عربستان در ایران را محکوم می‌کنیم. شورای همکاری، از عربستان در صدور احکام قضائی خود حمایت می‌کند.‎
شورای همکاری خلیج فارس با انتشار بیانیه‌ای بار دیگر ادعای مالکیت امارات متحده عربی بر جزایر سه گانه ایران را مطرح کرد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر