ادغام وزارت نیرو بستگی به تصمیم دولت دارد
سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
585 بازدید

مسوولینی که موضوع طرح ادغام و یا انحلال وزارت نیرو را مطرح کرده‌اند باید موارد مختلفی را مدنظر قرار دهند و در نهایت آنچه که به صلاح کشور است رقم بخورد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، هوشنگ فلاحتیان معاون وزیر نیرو در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اطلاعی از جزئیات طرح تشکیل وزارت انرژی و ادغام وزارت نیرو با وزارت نفت ندارد، اظهار کرد: مساله ادغام وزارت نیرو موضوعی است که به تصمیمات دولت که در مجلس شورای اسلامی گرفته می‌شود ارتباط پیدا می‌کند.

وی با اشاره به دیدگاه‌های متفاوتی که درباره این طرح وجود دارد، تاکید کرد: با توجه به اهمیت آب و استراتژیک بودن این حوزه مبرهن است که باید توجه جدی‌ای به این حوزه شود.

فلاحتیان ادامه داد: تمرکز ساختاری وزارت نیرو باید به حوزه آب باشد به طوری که می‌بایست خدمات‌ رسانی به مردم ارتقا یابد.

وی با بیان اینکه باید در هر ساختار بهره‌وری افزایش پیدا کند، گفت: مسوولینی که موضوع طرح ادغام و یا انحلال وزارت نیرو را مطرح کرده‌اند باید موارد مختلفی را مدنظر قرار دهند و در نهایت آنچه که به صلاح کشور است رقم بخورد.

معاون وزیر نیرو در پاسخ به این سوال که آیا برای نوشتن این طرح و جزئیات آن از شما نظرسنجی صورت گرفته است؟ اظهار کرد: تاکنون از ما هیچ نظری خواسته نشده است.

فلاحتیان درخصوص مطالبات وزارت نیرو از کشورهای خارجی در دوران پساتحریم تاکید کرد: انتظار ما این است که در این دوران مطالبات برقی‌ که از کشورهای همسایه داریم را از طریق گشایش اعتبار و ال‌سی وصول کنیم.

وی با بیان اینکه مطالبات ما از کشورهای طرف قرارداد بابت صادرات برق حدود یک میلیارد و 400 میلیون دلار است، گفت: عمده این مطالبات از کشور عراق است که امیدواریم بتوانیم به زودی آن را وصول کنیم.

معاون وزیر نیرو درخصوص آخرین آمار درباره پرداخت بدهکاران اظهار کرد: اخیراً دو هزار میلیارد تومان از اسناد خزانه اسلامی بین طلبکاران توزیع شده است که به زودی سهم هر کدام از شرکت‌ها پرداخت می‌شود.

به گفته وی، وزارت نیرو به دنبال این است که در قالب برنامه ششم شرایطی را فراهم کند که بخشی از مطالبات به فروشندگان برق و سایر افرادی که در صنعت برق و آب مطالبه دارند، پرداخت شود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر