ارائه مدیریت دو تالاب به اتحادیه تالابها
دوشنبه ۰۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
538 بازدید

با هدف حفاظت از تالابهای ساحلی طرح مدیریت و حفاظت دو تالاب بین المللی خورباهو و خلیج گواتر به نمایندگان اتحادیه جهانی تالابها (IUCN) ارائه شد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ با هماهنگی های بین ایران و پاکستان بخشی از خلیج گواتر و مجموعه تالابهای بین المللی خور باهو منطقه گواتر به همراه قسمتی  از زیست بوم واقع در حوزه بالادست آن به عنوان طرح مشترک برای مطالعه و اجرای اقدامات مدیریتی و حفاظتی در چارچوب همکاری مشترک مرزی، انتخاب شد.

ابعاد فنی و اجرایی این طرح به صورت مشخص ترسیم و در نهایت مقرر شد پس از نشست تخصصی چند جانبه با مشارکت نمایندگان اتحادیه جهانی حفاظت، دفتر طرح حفاظت از تالاب های ایران و نمایندگان دولتی مرتبط در اواخر دی ماه امسال در کراچی پاکستان طرح پیشنهادی اولیه نهایی شود.

مشارکت سمن ها و جوامع ملی از اهداف ویژه این طرح بین المللی بوده و نمایندگانی از سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه ساحلی و دریایی انتخاب و معرفی شدند.

خلیج گواتر به همراه خور باهو به عنوان یکی از 22 تالاب بین المللی ایران با مساحتی معادل 75 هزار هکتار در سال 1378 در فهرست تالاب های بین المللی رامسر قرار گرفته است و یکی از جاذبه های منحصر به فرد اکوتوریسمی سیستان و بلوچستان به حساب می آید.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر