ارتباط جالب و باورنکردنی بین وزن ومیزان حقوق
سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵
0 نظر
188 بازدید

 استادیار روانشناسی در دانشگاه کارولینای شمالی در شارلوت در این خصوص می‌گوید: «چاقی یکی از مقوله هایی است که ما هنوزهم فکرمی کنیم تبعیض درآن جایز است».

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ افراد چاق حتی زمانی که به شایستگی قادربه انجام کارهای خود باشند، عمدتاً درمحل کارخود با تبعیض روبروهستند. این درحالی است که تبعیض علیه کارکنان به دلیل جنس، سن، نژاد، قومیت، گرایش جنسی، دین ومعلولیت درتعداد زیادی ازکشورها و از جمله انگلیس غیر قانونی است.

بسیاری از کارفرمایان هنگام استخدام افراد این موارد را مد نظر قرار می‌دهند یا اقدام به اخراج آنها می‌کنند.

استادیار روانشناسی در دانشگاه کارولینای شمالی در شارلوت در این خصوص می‌گوید: «چاقی یکی از مقوله هایی است که ما هنوز هم فکر می کنیم تبعیض در آن جایز است».

این جمله زمانی جالبتر می‌شود که می‌بینیم بسیاری از مردم در ایالات متحده از مشکل اضافه وزن رنج می‌برند.

خط کشی افراد بر اساس وزن

چاقی به طور کلی به عنوان یک شاخص توده بدن (BMI) بیش از 30 تعریف شده است؛ در حالی که چاقی ناسالم بیش از 40 است. (می توان با تقسیم وزن خود به کیلوگرم بر مجذور قد خود در متر محاسبه این توده را محاسبه کرد. گفتنی است؛ برای وزن طبیعی بی ام آیِ بین 18.5 و 24.9 در نظر گرفته می شود).

کارفرمایان اغلب به صورت نادرستی در مورد توانایی های افراد چاق قضاوت می‌کنند و تصور آنها بر این است که افراد چاق کارهای سخت را تحمل نمی‌کنند و یا کارطولانی مدت آنها را خسته می‌کند.در صورتی که برخی از افراد مبتلا به اضافه وزن ممکن است بسیار قوی و دارای تحمل بیشتری باشند.

برخی از افراد درشت جثه، برایکاری خاص بسیار مناسب هستند. جالب است بدانید تعدادی افراد چاق در مسابقات دو ماراتن شرکت کردند و عملکرد مطلوبی از خود نشان دادند.

در این آزمایش مردان با ظاهری چاق پشت صندوق فروشگاه قرار گرفتند و عکس‌العمل مشتریان پس از دیدن آنان مورد تحلیل قرار گرفت. مشتریان به این افراد چاق کمتر روی خوش نشان داده یا لبخند می‌زدند و برای خروج از محل بیشتر عجله داشتند.

نتایج تحقیقات دیگر نشان می‌دهد اوضاع برای زنان چاق هنوز بدتر است. نتایج تحقیقات بین زنان 40 تا 70 ساله دارای اضافه وزن نشان داد که آنان از فرصت ها و درآمدهای کمتری در زندگی برخوردار بوده و حتی با وجود شایستگی از شانس کمتری برای استخدام بهره می‌برند.

تنوع ژنیتکی در زنان چاق باعث شده آنان نسبت به همسانان خود فقیرتر شوند. تحقیق نشان داد زنان چاق به ازای تقریبا شش کیلوگرم اضافه وزن نسبت به زنان همسان خود، سالی تقریبا هزار و 800 دلار کمتر درآمد دارند.

زنان چاق نیز به احتمال زیاد بیش از زنان با وزن طبیعی به کار در مشاغل بدنی، مانند مراقبت در منزل، آماده سازی مواد غذایی و مراقبت از کودکان به کار گرفته می‌شوند واحتمال اینکه مشاغلی با تعامل عمومی برایشان پیدا شود، خیلی کم است.

از این گذشته، نشان داده شد حتی زمانی که زنان دارای اضافه وزن شغلی شامل ارتباط با مشتری نیز بدست می‌آورند، در مقایسه با زنان دیگر حقوق کمتری عایدشان می‌شود.

بسیاری از کارفرمایان برای رونق کسب و کار و جذب مشتری از استخدام زنان چاق خودداری می‌کنند

بعضی مواقع تمسخر هرچند کوچک ما به افراد چاق باعث سرخوردگی و عدم اعتماد به نفس آنان در آینده می‌شود. بهتراست به جای قضاوت در مورد ظاهر اشخاص از توانایی های خوبشان برای یاری رساندن و کمک کردن در کارها استفاده کنیم.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر