ارتقا جایگاه پژوهش توسط مسئولان
پنجشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
584 بازدید


دکتر اکبری در مراسم هفته پژوهش بر ارتقای جایگاه پژوهش توسط مسئولان و به منظور تحقق بالندگی در این حوزه تاکید کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، دکتر اکبری قائم مقام رئیس دانشگاه پیام نور در مراسم هفته پژوهش و بازدید از پروژه های در دست اجرای دانشگاه پیام نور استان البرز تصریح کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و رئیس جمهور با تاکید فراوان بر مقوله پژوهش، رهنمودهای لازم را درخصوص ارتقای جایگاه پژوهش به مسئولین گوشزد می نمایند و وظیفه ما اهتمام ویژه بر امر پژوهش و دستیابی به ارتقا و بالندگی بیشتر در این حوزه است.
وی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور خدماتی ارزنده به جامعه علمی کشور ارائه کرده و لازم است در امر پژوهش نسبت به فرهنگ سازی و ارزش گذاری، اقدامات جدی تری صورت گیرد ضمن اینکه باید تدبیری اندیشیده شود تا سهم بودجه تخصیصی به پژوهش از سهم درآمد ناخالص ملی افزایش یابد.
وی افزود: ملاک ارزیابی فعلی دانشگاههای کشور بر مبنای میزان فعالیت و تخصیص اعتبارات ویژه به بخش پژوهش است که نتیجه این امر تولید علم توسط پژوهشگران و نخبگان علمی دانشگاه خواهد بود.
وی درپایان ضمن اشاره به موقعیت استراتژیک استان البرز گفت: این استان با توجه به پتانسیلهای موجود دارای ظرفیت ویژه ای برای توسعه در زمینه آزمایشگاهی،تربیت بدنی و امور پژوهشی است لذا با حمایت های سازمان مرکزی و تلاش تیم مدیریتی استان امیدواریم به دانشگاهی الگو در کشور تبدیل شود.
گفتنی است، مراسم هفته پژوهش در دانشگاه پیام نور با حضور دکتر اکبری قائم مقام رئیس دانشگاه پیام نور ، دکتر فیصل حسنی معاون اداری،مالی و عمرانی دانشگاه ، دکتر کریمی رئیس دانشگاه پیام نور استان البرز ، دکتر ملکی رئیس مرکز کرج و دیگر مسئولان برگزار شد و در حاشیه این مراسم مسئولان دانشگاه پیام نور از پروژه های در دست اجرای دانشگاه پیام نور استان البرز بازدید کردند.  

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر