اسرار آمیزترین منطقه ایران
دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
470 بازدید


ریگ جن شگفت انگیزترین، ترسناک ترین و اسرار آمیزترین منطقه ایران است که با باتلاق های زیاد و خطرناکی که دارد، هر موجود زنده ای را از بین می برد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ اتفاق ها و رویداد های زیادی در این منطقه رخ داده که هنوز بی پاسخ و توجیه نشده است. وسیع بودن و نداشتن چشمه و چاه آب هم، باعث شده تا لقب ترسناک ترین و همین طور صعب العبورترین منطقه رو به خود بگیرد.
فرو رفتن در گل و لجن یکی از خطرناک ترین اتفاق هایی، که ممکن است برای هر کسی پیش بیاد، به همین دلیل هیچکس جرات اینکه به ریگ جن سفر کند و راز این سرزمین نفرین شده را کشف کند نداشتند.
تا اینکه چند گروه از محققان اروپایی به اینجا سفر کردن تا بتوانند از نزدیک شاهد مثلث برمودای ایران بشوند. 
  اگه شما هم ماجراجو و کنجکاو هستید و به مثلث برمودای ایران سفر کنید حتما از یک محلی کمک بگیرید، به یاد داشته باشید که به اندازه 15 روز آب، غذا و بنزین ذخیره داشته باشید تا در دردسر نیافتید.

کویر «ریگ جن» از صعب العبورترین نواحی دنیا، منطقه کویری و پر از تپه‌های شنی و باتلاق‌های نمکی است. در حال حاضر در این منطقه هیچ علایمی از حیات دیده نمی‌شود. این کویر در جنوب غربی و غرب دشت کویر، جنوب سمنان، جنوب شرق گرمسار، شرق منطقه حفاظت شده کویر، شمال انارک و غرب جندق قرار گرفته است و وسعتی برابر با ۳۸۰۰ کیلومتر مربع دارد. هیچ گونه چشمه یا چاه آبی در این منطقه وجود ندارد. در بیشتر نقشه‌ها نامی از این منطقه برده نشده است. تنها دو کویر شناس اروپایی در گذشته در سفرنامه‌های خود به وجود چنین کویری در ایران اشاره‌ای کرده‌اند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر