اظهارات فرزند شهید نمر در خصوص پدر شهیدش
جمعه ۲۵ دى ۱۳۹۴
0 نظر
456 بازدید


محمد النمر فرزند شهید آیت الله نمر باقر النمر در نخستین مصاحبه رسانه ای خود بر ماندگاری ندای آزادی خواهی و عدالت طلبی پدر گرامی اش تاکید کرد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی 'نبأ'، محمد النمر که در ایالت ایندیانا آمریکا بسر می برد در گفت وگو با شبکه رادیویی 'ان بی آر' افزود که پدر شهیدش با شعار معروف ' ندای حق خواهی از صدای گلوله قوی تر است' داعیه دار صلح و آشتی بود.
محمد النمرتوضیح داد: انتقادهای پدرش از رژیم عربستان بخاطر آن بود که می خواست ندای حق طلبانه مردم را به گوش جهانیان برساند. ندایی که بیش از 100 سال است در این کشور جریان دارد.
وی گفت که اعدام آیت الله نمر ماهیت دولت آل سعود را نشان داد که قدرت رویارویی با خواسته های بر حق مردم را ندارد و به همین دلیل آنان را به قتل می رساند.
محمد النمر در واکنش به اتهام های رژیم سعودی مبنی بر اینکه پدر شهیدش تروریست بود، تاکید کرد: هر کس چنین ادعایی دارد باید آن را ثابت کند و یک دلیل بیاورد که ثابت کند پدرم علیه شخص خاصی سخنان خشونت آمیز به میان آورده است.
وی افزود: پدرم در حالی که مسلح نبود مورد اصابت 4 گلوله قرار گرفت.
محمد النمرگفت که وقتی خبر اعدام پدرم را شنیدم، دچار شوک شدم.
شیخ «نمر باقر النمر» روحانی برجسته عربستانی روز شنبه 12 دی ماه بدست حکومت عربستان به شهادت رسید. 
شیخ نمر یکی از برجسته ترین زندانیان سیاسی عربستان است که در 23 مهر 1393 به اتهام انتقاد از حکومت عربستان به اعدام محکوم شده بود. 
دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی عربستان چندی پیش حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر را تائید کردند که این مساله مورد اعتراض علما، اندیشمندان و سازمان های اسلامی و بین المللی قرار گرفت. 
آیت الله شیخ نمر باقر النمر شخصیت برجسته دینی و سیاسی عربستان در افزایش آگاهی سیاسی و اجتماعی و مذهبی شیعیان این کشور نقش زیادی داشت. 
وی به فعالیت های مسالمت آمیز شجاعانه سیاسی همراه با منطق و ایمان و دفاع از مظلومان و محرومان شهرت یافته بود و بهای مخالفت علنی و انتقاد از حکمرانی حکمرانان سعودی را پرداخت.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر