اعتراض مردم البرز در پی اعدام شیخ نمر
شنبه ۱۹ دى ۱۳۹۴
0 نظر
452 بازدید


روز جمعه مردم استان البرز همنوا با سراسر ایران در اعتراض به جنایات آل سعود در تظاهرات  شرکت کردند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، در پی اعدام روحانی برجسته آیت الله نمر باقر النمر توسط رژیم عربستان سعودی، روز گذشته شهروندان البرزی، همزمان با مردم سراسر کشور بعد از نماز جمعه، اقدام به تظاهرات نموده و با سر دادن شعارهایی علیه این رژیم و متحدانش، جنایات صورت گرفته را محکوم کردند.
نمازگزاران البرزی برای شرکت در این تظاهرات، مسیر مصلی امام خمینی(ره) را تا محل امامزاده حسن(ع) راهپیمایی کردند.
مردم با سر دادن شعارهایی نظیر "مسلمان به پاخیز برادرت کشته شد"، "وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد"، "مرگ بر آل‌سعود خائن"، "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" اقدامات استکبار جهانی را در جنایات اخیر محکوم کردند.
لازم به ذکر است شیخ نمر باقر النمر یک مجتهد شیعه و فعال حقوق بشر عربستانی بود که در پی اعتراضات شیعیان عربستان در سال ۲۰۱۲ بازداشت شد و در روز چهارشنبه ۱۵ اکتبر ۲۰۱۴ دادگاه جنایی عربستان سعودی به دلیل اقدام علیه امنیت ملی و محاربه، به اعدام با شمشیر و کشیده شدن به صلیب در انظار عمومی، محکوم شد.
همچنین ۲۵ اکتبر سال ۲۰۱۵ زمانی بود که دادگاه عالی عربستان و ولیعهد عربستان حکم اعدام سریع و بدون هشدار قبلی شیخ نمر را صادر کرد تا در نهایت این مجتهد شیعه در دوم ژانویه ۲۰۱۶ اعدام و سبب برخاستن موجی از اعتراض در جهان شد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر