اعتراض مردم نیوزیلند به جنایات آل سعود
دوشنبه ۲۱ دى ۱۳۹۴
0 نظر
492 بازدید


مردم نیوزیلند با تجمع مقابل کنسولگری عربستان سعودی در 'اوکلند' (یکی از شهرهای این کشور) جنایات اخیر عربستان را محکوم کردند.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، معترضان خواستار واکنش 'جان کی' نخست وزیر نیوزیلند نسبت به نقض حقوق بشر در عربستان و قطع مناسبات دولت با ریاض شدند و تاکید کردند دولت نیوزیلند باید 'خونریزی' در عربستان را محکوم کند.
'عبدالمنعم ناصر' رئیس شورای اسلامی نیوزیلند در این تجمع گفت که تجمع و راهپیمایی امروز برای افزایش آگاهی مردم از اعدام شیح نمر و محکومیت این عمل برگزار شد.
تارنمای خبری 'استاف' نیوزیلند اعلام کرد علاوه بر تجمعات اعتراض آمیز در این کشور، مردم طی راهپیمایی های گسترده ای در انگلیس، ایران، بحرین، پاکستان، عراق، لبنان، ترکیه، پاکستان و هند اعدام شیخ نمر را محکوم کرده اند.
'عبدالمنعم ناصر'، شیخ نمر را 'مرد صلح' دانست که با استفادها از 'روش های دموکراتیک، حقوق بشر و برابری را برای مردم' طلب می کرد و 'حقوق سیاسی و موقعیت اجتماعی' را برای همه مردم خواستار شد.
رئیس شورای اسلامی نیوزیلند، شهادت شیخ نمر را نگران کننده برای تمام جامعه مسلمانان دانست و گفت که این ظلم و جنایت بار دیگر می تواند در حکومت ظلم و ستم تکرار شود.
وی گفت: این وظیفه ما است تا آگاهی رسانی کنیم که شیخ نمر به عنوان یک مرد آگاه هرگز تفنگ برای احقاق حق در دست نگرفت و هرگز کسی را تهدید نکرد.
تارنمای خبری 'استاف' نیوزیلند هفته گذشته با انتقاد شدید از سعودی ها برای اعدام شیخ نمر شخصیت منتقد و مدافع حقوق بشر، نظام قضایی عربستان را یک 'جوک سیاه' دانست و تاکید کرد: کشتار اخیر در عربستان قابل چشم پوشی نیست و غرب نمی تواند در حالی که داعش را محکوم می کند، نسبت به جنایات آل سعود بی تفاوت باشد.
عربستان سعودی در میان مشکلاتی که با آن دست به گریبان است روز شنبه هفته گذشته آیت الله 'نمر باقر النمر' منتقد صلح طلب این کشور را به همراه 46 نفر از افرادی که برخی تروریست ها نیز در میان آن ها بودند این مدافع حقوق بشر را به شهادت رساند.
تحلیلگران جهانی این عمل ریاض را برای گمراه کردن افکار عمومی دانستند که موفق به این کار نشد و اعتراض جهانی را بدنبال داشت.
عربستان در حالی دست به این جنایت زد که به گفته برخی کارشناسان هدفش انحراف افکار عمومی داخل از مشکلات از جمله کسری بودجه حدود 100 میلیارد  دلاری است که حاکمان این کشور را به چالش کشیده است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر