اعلام آمادگی جشنواره فیلم فجر درچند استان
دوشنبه ۲۸ دى ۱۳۹۴
0 نظر
409 بازدید

امسال هم مانند سال‌های پیش شورای عالی تهیه‌کنندگان در تعامل با جشنواره فیلم فجر اعلام آمادگی کرده تا فیلم‌های جشنواره را در استان‌هایی که علاقه‌مند هستند به نمایش بگذارد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ سیدغلامرضا موسوی رئیس شورای عالی تهیه‌کنندگان سینما گفت:‌ امسال هم مانند سال‌های پیش شورای عالی تهیه‌کنندگان در تعامل با جشنواره فیلم فجر اعلام آمادگی کرده تا فیلم‌های جشنواره را در استان‌هایی که علاقه‌مند هستند به نمایش بگذارد.

وی ادامه داد: طبیعتا استان‌هایی که تمایل دارند جشنواره فجر را برگزار کنند باید هزینه‌های برگزاری جشنواره و نمایش فیلم‌ها را بپردازند بنابراین اگر استانی علاقه‌مند به برگزاری جشنواره باشد، می‌تواند با شورای عالی تهیه‌کنندگان تماس بگیرد و اعلام آمادگی کند و ما نیز آماده‌ایم از 10 فیلم تا تمام فیلم‌های جشنواره را در استان‌های علاقه‌مند نمایش دهیم.

موسوی خاطرنشان کرد:‌ حداقل تعداد نمایش فیلم در هر استان 10 اثر خواهد بود و هر فیلم در سه نوبت نمایش داده می‌شود.

تهیه‌کننده فیلم «چهارشنبه خون به پا می‌شود» اضافه کرد: برنامه‌ریزی و مسئولیت‌های برگزاری جشنواره در استان‌ها با مدیران کل ارشاد هر استان است و برنامه‌ریزی‌های نمایش فیلم‌ها همچون سال‌های گذشته بر عهده شورای عالی تهیه‌کنندگان است.

وی در پاسخ به این سخن که بعضی تهیه‌کنندگان معتقدند قرارداد محکمی بابت نمایش فیلم‌هایشان با آن‌ها بسته نمی‌شود و به همین دلیل ضرر می‌کنند، تصریح کرد: شورای عالی تهیه‌کنندگان فقط فیلم تهیه‌کنندگانی را نمایش می‌دهد که به شورا اجازه نمایش بدهند. به این صورت که شورا با تمام دوستان تهیه‌کننده تماس می‌گیرد و با مجوز خودشان فیلم‌هایشان را نمایش می‌دهند. همچنان که در سال‌های گذشته هم هیچ اجباری برای نمایش فیلم‌ها در استان‌ها نبوده و امسال هم چنین اجباری نیست، بلکه نمایش فیلم‌ها در تعامل با هنرمندان اتفاق می‌افتد.

موسوی افزود: از سوی دیگر شورا در استان‌ها هماهنگی‌های لازم را انجام می‌دهد تا عوامل فیلم‌ها در بعضی مراسم‌های استانی شرکت کنند. استان‌ها می‌توانند برای بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جوایز تعریف کنند و بین یک تا سه فیلم را انتخاب کنند و به هنرمندان آن آثار جوایزی ارائه بدهند.

به گفته وی تاکنون سه، چهار استان برای برگزاری جشنواره فیلم فجر اعلام آمادگی کرده‌اند و در صورتی که مذاکرات آنان با شورای عالی تهیه‌کنندگان به نتیجه برسد، اسامی آن‌ها اعلام خواهد شد.

این تهیه‌کننده سینما اضافه کرد: برنامه‌های فجر استانی از 15 بهمن‌ماه آغاز می‌شود زیرا استان‌ها علاقه‌مندند، خودشان هم مراسم اختتامیه برگزار کنند. به همین دلیل طوری برنامه‌ریزی کرده‌ایم که جشنواره فجر در استان‌ها از 15 بهمن‌ماه برگزار شود تا امکان حضور هنرمندان در استان‌ها فراهم شود.

وی در پاسخ به این پرسش که استان‌های علاقه‌مند تا چه زمانی فرصت دارند اعلام آمادگی کنند، توضیح داد: از آنجا که زمان زیادی باقی نمانده باید هر چه زودتر تمایل خود را برای برگزاری جشنواره فیلم فجر اعلام کنند تا ما هم برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهیم.

رئیس شورای عالی تهیه‌کنندگان در پایان درباره مطالبات این شورا از وزارت کشور توضیح داد: متأسفانه همچنان وزارت کشور بابت نمایش فیلم‌های جشنواره فجر در سال 92 مبلغ نیم میلیارد تومان به شورا بدهکار است و تاکنون هیچ اقدامی برای پرداخت این بدهی انجام نداده‌اند.

سال 92 وزارت کشور اعلام کرد که جشنواره‌ی فجر در تمام استانها برگزار شود تا همه از این شادی ملی برخوردار شوند اما این وزارتخانه از سال 92 تاکنون مبلغ 500 میلیون تومان بابت نمایش فیلم‌ها به شورای عالی تهیه‌کنندگان بدهکار است که به گفته رئیس این شورا هنوز این بدهی تسویه نشده است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر