اعلام آمادگی فرانسه در حمله به مواضع داعش
یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴
0 نظر
772 بازدید

وزارت دفاع فرانسه برای مقابله با مواضع داعش  و مورد هدف قرار دادن توانمندی های این گروه تروریستی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ،شبکه تلویزیونی الجزیره عربی در خبری فوری گزارش داد "جان اف لودریان،" وزیر دفاع فرانسه، اعلام کرد ما تمامی توانمندی های گروه تروریستی داعش را هدف قرار خواهیم داد.

جزئیات اخبار مربوط به حمله تروریستی در زیر آماده است:
 

سخنگوی دادستان بلژیک: چند نفر در ارتباط با حملات پاریس بازداشت شده اند

"اریک واندرسیپن،" سخنگوی دادستان بلژیک، اعلام کرد: چند نفر در ارتباط با حملات اخیر پاریس بازداشت شده اند.

واندرسیپن گفت: عملیات جستجو و بازداشت مجرمین هنوز در جریان است و ما درباره آن صحبت خواهیم کرد.

وی افزود: یکی از این عملیات  بازرسی درباره خودرویی بود که در بلژیک به ثبت رسیده است و در بلژیک کرایه شد و در "باتاکلان،" محل حملات  پاریس، پیدا شده است.

 

 کشته شدن یک تبعه انگلیسی در حملات پاریس

یک منبع آگاه دولت انگلیس روز شنبه اعلام کرد در جریان حملات تروریستی شامگاه جمعه در پاریس، دست کم یک تبعه انگلیسی کشته شد.

این منبع آگاه افزود مقامات انگلیس احتمال می دهند شمار کشته شدگان انگلیسی در این حملات بیشتر باشد.

به گزارش رویترز از لندن، وی در ادامه گفت: تصویری که ما از این حادثه داریم هنوز واضح نیست. ما تا کنون می دانیم که یک تبعه انگلیس در این حملات کشته شده است؛ اما ما نگران هستیم شمار قربانیان انگلیسی این حملات افزایش پیدا کند و به چندین نفر برسد. شمار اتباع انگلیسی زخمی شده در این حادثه نیز چند نفر است.

 

لهستان خواستار تضمین‌های امنیتی پیش از پذیرش آوارگان شد

دولت جدید لهستان روز گذشته در واکنش به حملات پاریس خواستار ارایه تضمین‌های امنیتی پیش از پذیرش آوارگان در این کشور شد.

دولت لهستان همچنین گفت سیاست اتحادیه اروپا بعد از حملات پاریس به کلی زیر سوال رفت.

"کنراد زیمانسکی،" که روز دوشنبه به عنوان وزیر امور اتحادیه اروپا در کابینه لهستان منصوب خواهد شد، گفت: این حملات ضرورت بازنگری عمیق‌تر در سیاست اتحادیه اروپا در برابر بحران مهاجران را مشخص کرد.
به گزارش خبرگزاری رویترز، وی افزود: ما فقط وقتی آوارگان را خواهیم پذیرفت که تضمین امنیتی داشته باشیم. این شرط یک شرط اصلی است.

 

تحت نظر قرار گرفتن نزدیکان یکی از عوامل انتحاری

منابع نزدیک به تحقیقات مربوط به حملات پاریس  اعلام کردند پدر و برادر یکی از عوامل انتحاری که 89 نفر را جمعه شب در  سالن کنسرت باتکلان پاریس کشت شنبه شب تحت نظر قرار گرفتند و خانه های آنان مورد بازرسی قرار گرفت.

به گفته این منابع،‌ عملیاتی در خانه پدر این فرانسوی 29 ساله در رومیلی سر سن در مرکز فرانسه و خانه برادر او در بندوفل در منطقه پاریس آغاز شده است.

این منابع در گفتگو با خبرگزاری فرانسه توضیح دادند: برادر این ترویست که 34 سال دارد پیش از آنکه تحت نظر قرار گیرد، خود را به مرکز پلیس کرتیل (‌در نزدیکی پاریس) معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس،‌ این عامل انتحاری ، ‌یکی از سه عامل انتحاری گروگان گیری باتکلان که در آن 89 نفر کشته شدند در کورکورون در حومه پاریس به دنیا آمده بود.
 
"فرانسوا مولن،" دادستان پاریس، شنبه اعلام کرد او پرونده ای اطلاعاتی در دستگاه های ذیربط  در خصوص افراط گرایی داشت.
 
این فرد در دستگاه قضایی میان سال های 2004 و 2010 هشت بار به سبب جرایم عمومی محکوم شده بود.

دادستان توضیح داد : او سال 2010 ، ‌پرونده ای به سبب افراطی شدن داشت؛ اما هرگز در یک شاخه از تشکیلات تبهکار مرتبط با تروریست ها مداخله ای نداشت.

 

یک دقیقه سکوت در مناظره انتخاباتی دموکرات های آمریکا

‌یک دقیقه سکوت شنبه  در مناظره انتخاباتی نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به یاد قربانیان حملات جمعه شب پاریس برقرار شد.

 

دبیرکل ناتو: حملات پاریس بیانگر جنگ میان غرب و اسلام نیست

"ینس استولتنبرگ،" دبیرکل ناتو، روز گذشته اظهار داشت: حملات مرگ‌بار پاریس نشانگر جنگ میان افراطی‌ها و حامیان ارزش‌های دمکراتیک است و نه جنگ میان جهان اسلام و جهان غرب.
وی در مصاحبه‌ای تلفنی با خبرگزاری فرانسه گفت: این حملات تنها اراده حامیان دمکراسی را در نبرد قوی‌تر می‌کند زیرا آنها ارزش‌های برتری دارند و در نهایت هم پیروز خواهند شد.

وی گفت: اکنون مهم تاکید بر شدت محکومیت تجاوزات و حملات به مردم بیگناه در پاریس است.
وی افزود: همه متحدان ناتو در نبرد با تروریسم و اعلام همبستگی با آن در کنار هم هستند.

وی گفت: این حمله نه تنها حمله به افراد بیگناه در پاریس و به فرانسه بود بلکه به ارزش‌های اصلی ما نظیر آزادی و دمکراسی و جوامع باز ما بود.

استولتنبرگ گفت: هدف از این حمله تروریستی وحشتناک ترساندن و ارعاب ما بود اما این حمله فقط اراده ما را قوی خواهد کرد. ما در دفاع از دمکراسی و جامعه باز، کماکان هشیار و مصمم و متحد خواهیم ماند.
وی افزود: نبرد با تروریسم با استفاده از ابزارهای اطلاعاتی و نظامی و فعالیت پلیس و نیز حرکت ایدئولوژیک به سمت جامعه باز مبتنی بر اعتماد خواهد بود. این کار زمان می‌برد؛ اما در نهایت پیروز خواهد شد زیرا ارزش‌های ما برتر از آن چیزی است که افراطی‌ها از آن حمایت می‌کنند.

دبیرکل ناتو افزود مسلمانان اکنون در نبرد با داعش جلودار هستند هم در خاورمیانه و هم شمال آفریقا زیرا آنها بیشترین تلفات را در این نبرد داده‌اند. بر این اساس، این نبرد، نبرد میان جهان اسلام و جهان غرب نیست؛ بلکه نبرد میان افراطی‌ها و جانی‌ها با افرادی است که به ارزش‌های بنیادین دمکراسی و آزادی اعتقاد دارند و به حقوق بشر احترام می‌گذارند.

 

کشته شدن دو مکزیکی در حملات تروریستی پاریس

وزارت امور خارجه مکزیک روز شنبه اعلام کرد دو نفر از اتباع این کشور در حملات تروریستی اخیر در پاریس کشته شدند.
در بیانیه وزارت امور خارجه مکزیک در این باره آمده است یک نفر از این دو زن دارای تابعیت مکزیکی - اسپانیایی و دیگری دارای تابعیت مکزیکی - آمریکایی بود.

"آگوستین گارسیا لوپز،" سفیر مکزیک در فرانسه، نیز در گفتگو با تلویزیون داخلی این کشور، کشته شدن این دو زن جوان را در حملات پاریس مورد تایید قرار داد؛ اما از افشای هویت آنها خودداری کرد.

همچنین بر اساس گزارش های منتشر شده، در جریان این حملات یک فرد دیگر که دارای تابعیت دو گانه مکزیکی - اتریشی بود زخمی شد.

 

ادعای نتانیاهو: اطلاعاتی را درمورد عوامل حملات به پاریس به فرانسه داده ایم

نخست وزیر رژیم صهیونیستی مدعی شد اطلاعاتی را درخصوص عوامل حملات به پاریس به فرانسه داده است.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، "بنیامین نتانیاهو،" نخست وزیر رژیم صهیونیستی، ادعا کرده است که این رژیم اطلاعاتی امنیتی را درخصوص حملات تروریستی به پاریس به فرانسه داده است.

نتانیاهو که در کنفرانسی خبری سخن می گفت افزود: ما اطلاعات مهم و تائید شده ای را درخصوص عوامل این انفجارها در اختیار داشتیم و این اطلاعات را به فرانسه و طرف ذیربط دیگر داده ایم. نتانیاهو توصیه کرده است که نیروهای امنیتی بیشتری به فرانسه اعزام شوند تا بتوانند از سفارت این رژیم در پاریس حفاظت کنند.

مشخص نشده است که آیا رژیم صهیونیستی اطلاعات مورد ادعا را پیش از حوادث پاریس یا پس از آن به فرانسه داده است.

 

16 نفر از کشته شدگان در حملات به پاریس خارجی هستند

منابع فرانسوی از خارجی بودن 16 تن از کشته شدگان در حملات به پاریس خبر داده اند.
به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین منابع فرانسوی تائید کردند 16 تن از کشته شدگان در حملات به پاریس خارجی هستند.
در این حملات 129 تن کشته شده اند. 
نیروهای امنیتی فرانسه ضمن حمله به هتل پلمن در پاریس اطراف برج ایفل را نیز تخلیه کرده اند. پدر و برادر یکی از عوامل انتحاری نیز بازداشت شده اند.

در پی حملات اخیر به پاریس چندین کشور جهان و خصوصاً کشورهای اروپائی و از جمله کشورهای روسیه و آمریکا درجه آماده باش امنیتی را افزایش داده اند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر