افتتاح خط ویژه مترو مهرآباد تا پایان94
یکشنبه ۲۰ دى ۱۳۹۴
0 نظر
506 بازدید

خط ویژه مترو فرودگاه مهرآباد امروز یکی از مهمترین پروژه‌های مترو به طول دو کیلومتر و با چهار ایستگاه مورد تست قرارگرفت.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ،هابیل درویشی گفت: خط ویژه فرودگاه مهرآباد به خط 4 مترو متصل شده و از آنجا مسافران فرودگاه می‌توانند به سراسر تهران سفر کنند وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته روزانه 50 هزار مسافر از این خط ویژه استفاده می‌کنند گفت: این خط بسیار ویژه است و حتی طراحی قطار و مبلمان آن بر اساس استانداردهای جهانی و خاص طراحی شده است.

وی  افزود: تا پایان سال 94 این خط افتتاح و به عنوان عیدی تقدیم مردم تهران می‌شود، قطارهای این خط برقی بوده و تمام قطارها توسط نیروهای متخصص ایرانی ساخته شده است.

مدیر عامل شرکت مترو با بیان اینکه برای احداث این خط 400 میلیارد تومان هزینه شده که با مشارکت بانک شهر این خط مترو ساخته شده است، گفت: قطار این خط قابلیت آن را دارد که بدون راهبر حرکت کند اما فعلا تصمیم بر این است که توسط شخص راهبر هدایت شود.

همچنین با بیان اینکه واگن‌های ویژه این خط در حال حاضر در انبار قرار دارد و پس از انجام موفقیت آمیز تست‌های مختلف وارد خطوط شده و مسافرگیری می‌کند ،این خط نیز به مانند سایر خطوط با تجهیزات کامل از جمله پله برقی و ... احداث می‌شود و حتی برای حمل چمدان‌ها نیز مسیرهای ویژه در نظر گرفته شده است.

خط ویژه فرودگاه مهرآباد چهار ایستگاه دارد ترمینال 2، ترمینال 3، ترمینال 4 و بیمه اسامی ایستگاه‌های این خط هستند که از داخل سالن فرودگاه نیز دسترسی‌هایی برای مترو در نظر گرفته شده و همچنین مسافرانی که بخواهند به سمت کرج حرکت کنند نیز می‌توانند از این خط مترو استفاده کنند.

درویشی در خصوص کمبود واگن نیز گفت: در حال حاضر با توجه به زیر ساخت‌های موجود مترو این توانایی و قابلیت وجود دارد که تعداد مسافران مترو حداقل دو برابر شود و این وظیفه دولت است که بر اساس قوانین این کمبودها را جبران کند و در حال حاضر درخواست فاینانس خرید 1008 واگن روی میز دولت قرار دارد که با امضای آن می‌توانیم با همین زیر ساخت موجود تعداد سفر با مترو را به بیش از شش میلیون ارتقا دهیم.

وی با بیان اینکه در سالهای آتی خط 6 و 7 مترو نیز به بهره برداری می رسد گفت: مطالعه خط 8 و 9، مترو اسلامشهر – تهران و فرودگاه امام خمینی (ره) نیز در حال انجام است و امیدواریم که بتوانیم این مهم را محقق کنیم.

وی در مورد زمان فعالیت ایستگاه‌های خط فرودگاه مهرآباد نیز گفت: فعلا این ایستگاه‌ها به صورت روزانه فعالیت می‌کنند اما از آنجایی که برخی پروازها شب است در حال رایزنی برای فعالیت شبانه روزی این خطوط هستیم.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر