افزایش بی رویه تولیدکنندگان قارچ
چهارشنبه ۱۶ دى ۱۳۹۴
0 نظر
451 بازدید


رئیس انجمن تولیدکنندگان قارچ از تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی قارچ به دلیل افزایش عرضه بیش از تقاضا در این زمینه،خبر داد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛محمد حسن افشار رئیس انجمن تولیدکنندگان قارچ اظهار کرد:راندمان تولید به سبب افزایش شرایط اقلیمی در کشور برای تولید قارچ مطلوب بوده زیرا این امر موجب شده واحدهایی که مجهز به سیستم سرمایش و گرمایش مناسبی نیستند اقدام به خرید کامپوست کنند و حال لازم به ذکر است که روزانه بالای 400 تن قارچ در کشور تولید می‌شود.

وی افزود: افزایش عرضه بیش از تقاضا موجب بحران و تعطیلی بسیاری  از واحدهای تولیدی شده و از طرفی بخشی از مازاد عرضه جذب صنایع تبدیلی بازار داخل و بخشی از آن به کشورهای عراق و همسایه صادر می‌شود اما به دنبال شرایط پیش آمده اتحادیه اروپا و ترکیه و روسیه به دنبال راهکارهایی هستیم تا بتوانیم بخشی از بازار روسیه را به خود اختصاص دهیم.
افشار ادامه داد: در حال حاضر قیمت قارچ دچار نوساناتی بوده به طوری که قیمت قارچ فله درجه یک حدود 5 الی 6 هزار تومان، درجه 2، سه الی 4 هزار و 500 بوده است اما نباید فراموش کنیم که تنها 60 الی 70 درصد محصول واحدهای تولید قارچ درجه یک و مابقی درجه 2 و 3 است و به همین خاطر متوسط دریافتی فروش هر کیلو قارچ برای تولید کنندگان 4 هزار و 500 تومان است.
رئیس انجمن تولید کنندگان تاکید کرد: بزرگ‌ترین مشکل واحدهای تولیدی گردش نقدینگی است و از طرفی به سبب اینکه اکثر تولید کنندگان بدهی‌های بانکی دارند و بانک‌ها حاضر نیستند که به آنها تسهیلات مجدد دهند با ظرفیت ناقص واحدهای تولیدی خود مشغول به کار هستند و حال چنین شرایطی تنها موجب افزایش هزینه تولید کنندگان می‌شود.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر