افزایش قیمت برق در سال آینده
یکشنبه ۰۶ دى ۱۳۹۴
0 نظر
508 بازدید

مدیرعامل توانیر از افزایش تعرفه های برق در سال آینده خبر می دهد،و معتقد است که قیمت برق هم مثل سایر محصولات با ورود به سال جدید افزایش می یابد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ با شروع سال جدید قیمت کالاها و خدمات نیز جدید می شود. این صحبتی است که مدیرعامل توانیر نیز به آن اذعان داشته و معتقد است که در سال آینده قیمت برق نیز مانند سایر محصولات افزایش میابد.

کردی با بیان اینکه افزایش قیمت برق برای سال آینده در سطح یک طرح در وزارت نیرو و هیات دولت مطرح شده است،اظهار کرد: براساس مکاتبات صورت گرفته احتمال افزایش قیمت برق برای سال آینده وجود دارد. اما تاکنون درصد این افزایش مشخص نشده است.

از سوی دیگر وزیر نیرو بر این باور است که تاکنون بحثی درباره‌ی افزایش قیمت آب و برق برای سال آینده نشده است و تا زمانی که درباره این موضوع صحبت نشود نمی‌توان پاسخی داد.

در این میان نیز بسیاری از کارشناسان و دست اندکاران برقی صرفه جویی و بهره وری را به افزایش قیمت برق مربوط می دانند و معتقدند که تنها افزایش قیمت می توان ارزش واقعی یک کالا را نشان دهد تا جایی که به گفته عزیز‌الله حاج‌ولی مدیرعامل شرکت تولید برق عسلویه تولید هر کیلووات ساعت برق بدون احتساب سوخت برای وزارت نیرو 45 تومان ضرر دارد که همین مساله نیز موجب ایجاد بدهی 32 هزار میلیارد تومانی این وزارتخانه شده است.

وی با بیان اینکه تا سال 1387 مابه‌التفاوت قیمت آب و برق در بودجه وزارت نیرو لحاظ می‌شد و دولت این میزان را تامین می‌کرد، اظهار کرد: هرچه زمان به این روال پیش برود میزان این بدهی نیز سنگین‌تر می‌شود لذا تا زمانی که قیمت واقعی نشود وضعیت به همین روال است، به همین دلیل باید فکری اساسی برای این مساله اندیشیده شود.

به طور کلی با توجه به اینکه تاکنون سناریو افزایش قیمت برق نا تمام مانده است می‌توان گفت که چاره‌ای جز منتظر ماندن برای مشخص شدن پیروزی یکی از کفه های ترازو نیست اما آنچه به گوش می‌رسد نواهایی درباره گرانی قیمت برق است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر