افزایش قیمت بلیت قطار از 25 آذرماه امسال
چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
447 بازدید


از 25 آذر ماه سال جاری قیمت بلیت قطار در برخی از مسیرها 10 تا 15 درصد افزایش خواهد یافت.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ سید محمد راشدی معاون مسافربری شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از افزایش قیمت بلیت در برخی از مسیرها خبر داد و گفت: از 25 آذرماه امسال قیمت بلیت برخی از مسیرها بین 10 تا 15 درصد افزایش می یابد.
راشدی با بیان اینکه آخرین بار 15 ماه پیش قیمت برخی از مسیرها افزایش یافته بود، افزود: با توجه به افزایش هزینه های شرکت های ریلی، راه آهن کشور با درخواست افزایش قیمت ها در برخی از مسیرهای ریلی موافقت کرد.
به گفته وی، متوسط افزایش قیمت در این مسیرها حدود 8 درصد خواهد بود.
معاون مسافربری شرکت راه آهن با بیان اینکه از 137 مسیر ریلی قیمت بلیت در 24 مسیر افزایش نمی یابد، افزود: طبق مصوبه راه آهن جمهوری اسلامی ایران در 90 مسیر افزایش قیمت بلیت حدود 10 درصد خواهد بود.
راشدی افزود: طبق این مصوبه قیمت بلیت 10 مسیر حدود 15 درصد افزایش می یابد.
این مقام مسئول بیان کرد: افزایش قیمت بلیت در برخی از مسیرها به منزله آزادسازی قیمت بلیت قطار نیست بلکه با افزایش هزینه های شرکت های حمل ونقل ریلی در زمینه مختلف از جمله تعمیر، نگهداری و ضریب اشغال صندلی در زمان غیر پیک سفر با افزایش قیمت بلیت قطارهای مسافری موافقت شد.
 آخرین بار شهریورماه سال گذشته قیمت بلیت قطار در مسیرهای پرتردد کشور 20 درصد افزایش یافت؛ راه آهن جمهوری اسلامی ایران از آن زمان با درخواست برخی از شرکت های حمل و نقل ریلی برای افزایش دوباره قیمتها موافقت نکرده بود اما با افزایش هزینه های شرکت های ریلی، در نهایت شرکت راه آهن با افزایش قیمت بلیت قطار تا 15 درصد در برخی از مسیرها موافقت کرد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر