افزایش بی رویه قیمت میوه از میدان تره بار تا مغازه
شنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
556 بازدید

حداکثر سود مجاز برای میوه فروشی ها 35 درصد بالاتر از قیمت میدان تره بار می باشد اما عدم نظارت کافی موجب شده تا برخی از مغازه ها قیمت ها را تا سه برابر میدان تره بار افزایش دهند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ سید محسن محمودی رییس اتحادیه بارفروشان گفت: عدم نظارت کامل بر قیمت فروش میوه در خارج از میادین میوه و تره‌بار باعث می‌شود قیمت میوه‌ها بعضا تا سه برابر آنچه در میدان میوه و تره‌بار است، فروخته شود و این در حالی است که قیمت‌ در میوه‌فروشی‌ها حداکثر باید 35 درصد بیشتر از نرخ‌ میدان میوه و تره‌بار  باشد.

محمودی اظهار کرد: میوه‌فروشانی که بدون سرمایه اقدام به اجاره مغازه‌ 70 میلیون تومانی می‌کنند با توجه به این‌که سرمایه کافی ندارند مجبور می‌شوند قیمت میوه‌های خود را با قیمت چند برابری به فروش برسانند، چون در مناطق بالا اجاره‌ها زیاد بوده و طبیعی است که برای تامین هزینه‌های خود اقدام به گران‌ کردن قیمت‌ها کنند.

وی با بیان اینکه غرفه‌های شهرداری نیز بر اساس مناطق مختلف با قیمت های متفاوتی اجاره داده می‌شوند، گفت: اجاره‌های 20 تا 70 میلیون تومانی غرفه‌های حدود 50 متری در میادین اقماری عده ای را مجبور می کند که به دلیل نداشتن سرمایه کافی و برای تامین  هزینه‌های خود قیمت‌هایشان را افزایش دهند.

محمودی با بیان اینکه معمولا میوه‌هایی که در شمال شهر عرضه می شوند از کیفیت بهتری برخوردار هستند، اظهار کرد: در این مناطق مردم قدرت مالی بیشتری دارند و مغازه‌دار به دلیل اجاره‌های بالایی که می‌پردازد قیمت‌ها را به میزان زیادی افزایش دهد که این کار غیرقانونی است.

وی تاکید کرد: خریداران موظف هستند هنگام خرید میوه در میادین فاکتور دریافت کنند و اگر فروشنده فاکتور ارائه ندهد، تعزیرات و بازرسی‌ میادین در آنجا  اعمال قانون می‌کند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر