افزایش میزان آب در سد های کشور
پنجشنبه ۱۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
513 بازدید


 مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران از ورود 9 میلیارد متر مکعب آب به سدهای کشور با بارش های اخیر خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، محمد حاج رسولی ها درحاشیه سی و دومین گردهمایی سالانه مدیران ارشد آب کشور که درکرج برگزار شد، افزود: از ابتدای سال زارعی آبی تا کنون به طور متوسط 117 میلی متر بارندگی در ایران شاهد بوده ایم که نسبت به مدت مشابه سال گذشته و دراز مدت میزان بارندگی ها از شرایط مطلوبی برخوردار بوده است.
وی بیان داشت: طبق بررسی ها ، میزان بارندگی در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل و درازمدت 30 درصد افزایش نشان می دهد.
مشاور وزیر نیرو افزود: طبق بررسی آماری در سنوات گذشته 50 درصد بارش های کشور مربوط به فصل زمستان بوده است اما امسال بارندگی در فصل پاییز وضعیت مطلوبی داشت.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به وجود 155 سد در کشور بیان داشت : این سدها در ذخیره سازی بخش عظیمی از آب های جاری ناشی از بارندگی ها بسیار موثر بوده است .
وی اظهار داشت: با توجه به بارندگی در 100 روز گذشته 35 درصد به میزان ورودی آب سدهای کشور نسبت به سال گذشته و درازمدت افزوده شده است.
حاج رسولی ها گفت: نکته حائز اهمیت بارندگی های سال زراعی جاری نسبت به سال گذشته این است که این بارش ها بیشتر به صورت برف بود که نقش اساسی در تقویت سفره های زیر زمینی دارد.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در عین حال از بحران آب در شش استان کشور از جمله البرز ، سمنان و خراسان جنوبی سخن به میان آورد و افزود: استان البرز به دلیل شرایط جغرافیایی و جمعیتی یکی از استان هایی است که با چالش و محدودیت شدید منابع آبی مواجه است.
حاج رسولی ها با اشاره به کیفیت آب سد کرج گفت: طبق بررسی آب این سد از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر