اقدام غیر انسانی عربستان با مخالفان خود
یکشنبه ۱۳ دى ۱۳۹۴
0 نظر
237 بازدید


خبرگزاری فرانسه اقدام  غیر انسانی دولت عربستان مبنی بر اعدام 47 نفر از مخالفان نظام، آن هم در یک روز را در بیست سال گذشته بی سابقه دانست.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ خبرگزاری فرانسه از دبی در گزارشی نوشت: سازمان دفاع از حقوق بشر اعلام کرد، اعدام 47 نفر از مخالفان نظام حاکم بر عربستان آن هم در یک روز، رکورد جدیدی در این کشور بر جای گذاشت؛ چرا که این اقدام عربستان در بیست سال گذشته بی سابقه بود. 
هر ساله تعداد زیادی در عربستان به اتهام های مختلف دادگاهی و حکم اعدام درباره آنها اجرایی می شود اما هر سال که می گذرد بر تعداد افراد اعدام شده در این کشور افزوده می شود.
بر اساس آمار، در سال 2014، دستگاه قضایی عربستان حکم اعدام هشتاد و هفت نفر را تایید و در نهایت اجرایی کرد، اما این آمار در سال گذشته (سال 2015) به 153نفر افزایش یافت که افزایش این آمار بسیار تکان دهنده و نگران کننده است. 
شیخ نمر یکی از برجسته ترین زندانیان سیاسی عربستان به شمار می رفت که سال گذشته به اتهام انتقاد از حکومت عربستان به اعدام محکوم شده بود. 
دادگاه تجدید نظر و دیوان عالی عربستان چندی پیش حکم اعدام شیخ نمر باقر النمر را تائید کردند که این مساله مورد اعتراض علما، اندیشمندان و سازمان های اسلامی و بین المللی قرار گرفت. 
براساس این گزارش، وزارت کشور عربستان مدعی شد این روحانی برجسته شیعه را به اتهام تروریسم اعدام کرده است. 
شهید آیت الله شیخ نمر شخصیت برجسته دینی و سیاسی عربستان در افزایش آگاهی سیاسی و اجتماعی و مذهبی شیعیان این کشور نقش زیادی داشت. 
وی به فعالیت های مسالمت آمیز شجاعانه سیاسی همراه با منطق و ایمان و دفاع از مظلومان و محرومان شهرت یافته بود و بهای مخالفت علنی و انتقاد از حکمرانی حکمرانان سعودی را پرداخت. 

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر