الزام فرهنگ سازی در حوزه ترافیک کرج
دوشنبه ۲۱ دى ۱۳۹۴
0 نظر
361 بازدید


شهردار کرج بر اینکه فرهنگ سازی در اصلاح رفتار شهروندان در حوزه ترافیک کرج به عنوان مهمترین عملکرد ،تاکید ورزید. 
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛علی ترکاشوند  شهردار کرج بر اینکه هیچ اقدامی به اندازه آموزش و فرهنگسازی در توسعه فرهنگ ترافیک و اصلاح رفتار شهروندان در این خصوص موثر نیست،تاکید کرد و افزود: کشورهایی که در این حوزه سرمایه گذاری کرده اند، از پرداخت چندین برابری خسارات ناشی از تصادفات و آسیب های جانبی آن معاف شده اند.
وی با اشاره به تصویب کلیات طرح جامع حمل و نقل و ترافیک شهری کرج در شورای عالی ترافیک کشور، بیان کرد: اقدامات و برنامه های آموزشی و فرهنگی باید هم راستا و موازی با بسیاری از تدابیر فنی ترافیکی، ساخت تقاطعات، اصلاح معابر و طرح ها و برنامه های مرتبط با این عرصه که بخشی از آنها در طرح جامع دیده شده، پیش بینی و اجرایی شود.
ترکاشوند با اشاره به اینکه همکاری و هماهنگی همه بخش ها و دستگاه ها در این زمینه بسیار اثرگذار خواهد بود، ادامه داد: بخصوص تعامل معاونت های فرهنگی، اجتماعی و حمل و نقل و ترافیک می تواند شهر را نسبت به وقوع و بروز آسیب های ناشی از ناآگاهی نسبت به حوزه ترافیک و حمل و نقل ایمن کند.
این مسئول، تاکید کرد: کارکرد معاونت فرهنگی تنها دینی و مذهبی نیست و آموزش به عنوان یکی از مهمترین نیازهای شهروندی کرج باید مورد توجه این بخش قرار گیرد.
به گفته شهردار، فعالیت های خوبی در زمینه همکاری مشترک بین دو بخش اجرایی و علمی شامل معاونت فرهنگی شهرداری کرج و دانشگاه صنعتی شریف انجام گرفته که در صورت تداوم این همکاری و بررسی علمی موضوعات، طرح ها و برنامه ها می توان افق بهتری را برای آینده این کلانشهر متصور شد.
ترکاشوند تصریح کرد: البته لازمه توسعه این رفتار آگاهانه شهروندی، اصلاح معابر و تامین نیازهای تردد سهل شهروندان است که در این زمینه معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج اقدامات مناسبی را انجام داده و می دهد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای ایجاد فرهنگ صحیح ترافیک، تاسیس مرکز کنترل ترافیک بود که این امر در سال جاری توسط معاونت انجام گرفت و هم اکنون تعدادی از معابر شهری کرج به امکانات دوربین های ثبت تخلفات و پلاک خوان مجهز شده تا رانندگان با دقت و کیفیت بیشتری به تردد در شهر بپردازند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر