امضای دو تفاهم نامه اقتصادی میان ایران و روسیه
سه شنبه ۰۱ دى ۱۳۹۴
0 نظر
466 بازدید

دو تفاهمنامه در زمینه اقتصادی  میان جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه با هدف گسترش همکاری های اقتصادی میان این دو کشور به امضا رسید.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، یکی از این تفاهمنامه ها در زمینه گسترش همکاری های اقتصادی دو کشور بود که به امضای دنیس مانتوروف وزیر تجارت و صنایع فدراسیون روسیه و محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به امضا رسید.
تفاهمنامه دوم در زمینه تولید کمباین در ایران بود که بخش های خصوصی دو کشور آن را امضا کردند. براساس آن، طرف روسی در حوزه فناوری های نوین با طرف ایرانی همکاری خواهد داشت.
 نمایشگاه ملی روسیه بعدازظهر دوشنبه در حاشیه «گفتمان تجاری صنعتی، مسکو ـ تهران» در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.
در این نمایشگاه که تا دوم دی ماه از ساعت 9 تا 18 برپاست، آخرین فناوری های روسیه و شرکت های مختلف تولیدی و توسعه فناوری های شامل صنایع ماشینی، خودروسازی، حمل و نقل، صنایع هوایی، کشاورزی و دیگر محصولات به نمایش گذاشته شده اند. 
همچنین هواپیماهای مشهور سوخو، سوپر جت 100 و مدل تجاری آن نمایش داده شده و علاوه برآن آخرین فناوری کامپوزیت، واگن های راه آهن، رادارهای غیرنظامی، ماشین های برداشت محصول (کمباین)، لودرهای صنعتی، تجهیزات الکتریکی و روشنایی در بیش از 40 غرفه به نمایش درآمده است. 
طرح های تجاری در بخش صنایع هوایی، مهندسی حمل و نقل، ماشین های کشاورزی، مهندسی صنایع سنگین، تجهیزات دارویی و پزشکی توسط روسیه در این نمایشگاه ارائه شده است. 
براساس اسناد مذاکرات آبان ماه امسال کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور که در روسیه امضا شد، قرار است ارزش روابط اقتصادی تهران و مسکو از حدود دو میلیارد دلار کنونی به 10 میلیارد دلار در آینده ای نزدیک افزایش یابد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر