امیدواری اقتصاد ژاپن به برگزاری المپیک توکیو
دوشنبه ۰۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
548 بازدید

دولت ژاپن امید بر این دارد که بازی های  المپیک توکیو سرمایه گذاری های جدیدی را به دنبال خواهد داشت و گردشگران خارجی بیشتر،به جنب و جوش اقتصاد راکد ژاپن کمک خواهند کرد.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ؛ این برآورد بانک مرکزی که به درخواست دولت شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن انجام گرفت، امید دولت این کشور را بارز می‌کند که المپیک سرمایه گذاریهای جدیدی را به دنبال خواهد داشت و گردشگران خارجی بیشتر به جنب و جوش اقتصاد راکد ژاپن کمک خواهند کرد.

بانک مرکزی ژاپن در گزارشی با ارزیابی تاثیر اقتصادی این رویداد، برآورد کرد سرمایه گذاری در هتلهای جدید و مکانها و زیرساختهای مربوط به بازیها تا سال 2020 به 10 تریلیون ین خواهد رسید.

چنین سرمایه‌گذاری و هزینه توسط گردشگران خارجی تولید ناخالص داخلی ژاپن را در فاصله سال 2015 تا 2020 حداکثر به 30 تریلیون ین یا حدود 6 درصد از اندازه اقتصاد افزایش خواهد داد.

بر اساس گزارش رویترز، در حالیکه انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری در ساخت و ساز حدود سال 2020 به اوج برسد، بانک مرکزی ژاپن از دولت این کشور خواست با انجام اصلاح، هر گونه موانعی که به دلیل این رویداد به وجود می‌آید را برطرف کند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر