امیدوار بودن شفیعی درخصوص جشنواره فجر
یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
612 بازدید

حدود یک ماه تا شروع جشنواره‌ی سی‌و‌چهارم تئاتر فجر باقی نمانده، آنچه از مصاحبه‌های تئاتری‌ها و اهالی آن برمی‌آید این است هنوز بودجه‌ی این جشنواره به طور کامل در اختیار دبیرخانه قرار نگرفته است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه ، 9 ماه از سالی که به نام تئاتر نامگذاری شده است، سپری می‌شود و انتظار می‌ر‌ود که این حوزه اگر سرریز از پول و اعتبار نمی‌شود، دست‌کم از سال‌های قبل بودجه و توجه بیشتری داشته باشد، اما تنها سه ماه مانده به پایان سال، آنچه بیش از هرچیز از این نامگذاری پررنگ‌تر بوده است، فقط توجه به تئاتر در کلام بوده است.

در این بین جشنواره‌ی تئاتر فجر در موقعیت ویژه‌تری قرار دارد، چرا که پس از حرف‌ و حدیث‌هایی که نسبت به جشنواره‌ی سال گذشته مطرح شد، انتظار از برگزار کنندگان جشنواره و نیز معاونت هنری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیشتر است که در سال تئاتر شاهد جشنواره باشکوهی باشیم.

با این حال که نه تنها بودجه فوق‌العاده‌ای به تئاتر اختصاص داده نشده بلکه تا این لحظه رقم بودجه تخصیص داده شده از مدت مشابه سال گذشته نیز کمتر است..

درواقع آن‌طور که پیگیری‌ها و نیز اخباری که پیش از این منتشر شده بود، نشان می‌دهد، بودجه‌ای که ابتدای امسال برای تئاتردرنظر گرفته حدود 15 میلیارد تومان بوده که با محدودیت‌های مالی دولت انتظار تخصیص حداقل 10 میلیارد وجود داشته است .

مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی اخیرا اعلام کرده است، رقمی که از ابتدای سال برای برنامه‌ها و فعالیت‌های اداره کل هنرهای نمایشی در اختیار قرار گرفته‌اند کمتر از دو میلیارد تومان است که این رقم کمتر از سال‌های قبل بوده است.

با این حال مدیرکل مرکز هنرهای نمایشی نگاه امیدوارانه‌ای دارد و می‌گوید با توجه به شرایط فعلی، به نظر می‌رسد برای برگزاری جشنواره تئاتر فجر امسال مشکلی وجود نخواهد داشت.

  مهدی شفیعی ، با توجه به اهمیتی که جشنواره‌ی تئاتر فجر دارد و به نوعی ویترین تئاتر کشور محسوب می‌شود، مذاکراتی در حال انجام است و ان‌شالله بودجه لازم برای این رویداد را دریافت خواهیم کرد.

او افزود: براساس پیگیری‌هایی که انجام شده است استنباطم این است که برای تامین بودجه‌ی جشنواره‌ی سی‌و‌چهارم تئاتر فجر مشکلی نخواهیم داشت.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر