امید به حل مشکل روسیه و ترکیه با تدبیر
جمعه ۰۶ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
622 بازدید

وزیر خارجه کشورمان در نامه ای به وزیر خارجه ترکیه اظهار امیدواری کرد که با درایت و تدبیر مشکلی که بین دو کشور همسایه و دوست ایران بروز کرده است حل شده و شاهد اتحاد در مبارزه با تروریسم باشیم.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ سفارت کشورمان در آنکارا اعلام کرد: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پیامی خطاب به مولود چاووش اغلو، وزیر امور خارجه شصت‌و چهارمین دولت جمهوری ترکیه، ابراز اطمینان کرد با درایت و تدبیر دو طرف مشکلی که اخیرا بین دو همسایه و دو کشور دوست ما در منطقه بروز کرده حل شده و همه ما به اتفاق یکدیگر بتوانیم با معضل تروریسم مبارزه نمائیم.

متن کامل این پیام بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای مولود چاووش اغلو

وزیر محترم امور خارجه جمهوری ترکیه

سلام علیکم؛

انتخاب مجدد جنابعالی به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری ترکیه را تبریک می‌گویم. اطمینان دارم روابط دوستانه و برادرانه دو کشور ایران و ترکیه، در دولت جدید که با اقبال گسترده تر مردم ترکیه انتخاب شده است، همچنان روند رو به رشد خواهد داشت.

همچنین مایلم با اغتنام از فرصت ضمن تاکید بر اهمیت تداوم رایزنی‌های دو کشور جهت کمک به حل و فصل مسائل منطقه و جهان اسلام که در شرایط بسیار حساس و پیچیده به سر می برند، بر اثرات مثبت اینگونه مشورتها تاکید نمایم.

همچنین اطمینان دارم با درایت و تدبیر دو طرف مشکلی که اخیرا بین دو همسایه و دو کشور دوست ما در منطقه بروز کرده حل شده و همه ما به اتفاق یکدیگر بتوانیم با معضل اصلی منطقه و جهان که تروریسم است مبارزه نمائیم.

برای جنابعالی و ملت شریف ترکیه آرزوی موفقیت و بهروزی دارم.

محمد جواد ظریف

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر