انتخابات از برکات روشن امام بزرگوار است
دوشنبه ۱۴ دى ۱۳۹۴
0 نظر
558 بازدید


صبح امروز دوشنبه، رهبر معظم انقلاب در دیدار با ائمه جمعه ی سراسر کشور انتخابات را از برکات روشن امام بزرگوار دانستند.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه  از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب  مطالبی در خصوص انتخابات صبح دوشنبه در در دیدار ائمه جمعه ی سراسر کشور بیان کردند
حضرت آیت الله خامنه ای انتخابات را نعمتی بزرگ و از برکات نگاه روشن و عمیق امام بزرگوار دانستند و تاکید کردند:انتخابات را خراب نباید کرد، بعضی ها خوششان می آید و عادت دارند که از نزدیکی انتخابات دائم بدمند بر کوس نامطمئن بودن انتخابات. این خیلی عادت و مرض بدی است.
ایشان با تاکید بر این که انتخابات، انتخابات سالمی است، ادامه دادند: از اول انقلاب تا به حال در انتخابات، تخلف سازمان یافته مطلقا وجود نداشته و رفتار همه دولتها رفتار مسئولانه بوده است. 
رهبر انقلاب درباره مساله حق الناس در انتخابات نیز خاطرنشان کردند: در زبان ها تکرار می شود که فلانی گفته که حق الناس؛ باید به عمق حق الناس برسیم. حق الناس فقط به این معنی نیست که در خواندن آرا تخلف نکنند. 
حضرت آیت الله خامنه ای اظهار داشتند: یکی از رعایت حقوق مردم این است که آدم صالح را رد نکنیم و ناصالح را راهش ندهیم. اگر در انتخابات خبرگان یا مجلس آدمی باشد که صلاحیت قانونی ورود را نداشته باشد و ما اغماض و صرف نظر کنیم، این هم باطل کردن و خراب کردن حق مردم است.
ایشان افزودند: حفظ امانت یکی دیگر از موارد حق الناس است. آن کسانی که رأی ها را شمارش، ثبت، جمع آوری و گزارش می کنند و همه مسئولانی که در کار انتخابات هستند، اندک تخلف آنها، خیانت در امانت است.
رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: پذیرش نتیجه قانونی انتخابات حق الناس است؛ ضد کاری که در سال٨٨ انجام شد و یک حرف منکر و مستنکری برای ابطال رأی ۴۰میلیون نفر مطرح شد. بنده با اینها خیلی مماشات کردم اما بنا بر این نبود که گوش کنند، من واقعأ نمی دانم خسارت های ٨٨ که هنوز جبران نشده، تا کی جبران می شود.
حضرت آیت الله خامنه ای بُعد دیگر حق الناس را رعایت حق در سیاهه ها و فهرست های پیشنهادی دانستند و افزودند: کسانی که این لیست ها را می دهند ببینند که چه کسی شایسته است؛ رعایت حق را بکنند نه رعایت جناح بازی و رفیق بازی. 
ایشان با بیان این که مورد بعدی حق الناس مربوط به مردم است، تصریح کردند: مردم ببینند که این مجموعه هایی که فهرست پیشنهاد می دهند کدام قابل اعتمادند و از طرف کجا و چه کسی پیشنهاد شده. این جور نیست که همه از روی صفا و علاقه مندی به انقلاب فهرست بدهند.
رهبر معظم انقلاب در ادامه بیاناتشان به موضوع نفوذ اشاره کردند و گفتند: مساله 'نفوذ' که درباره برجام و پس از برجام مطرح کردیم خیلی مساله عجیبی است. اگر عنصر نفوذی به شکلی وارد مجلس و خبرگان و دیگر ارکان شود، مثل موریانه از داخل، پایه ها را می جود.
ایشان همچنین در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به جایگاه نماز جمعه اظهار داشتند: نماز جمعه، قرارگاه ایمان، تقوا، بصیرت و اخلاق در جنگ اعتقادی، فرهنگی و سیاسی است. 
رهبر معظم انقلاب با بیان این که این جنگ بر ما تحمیل شده است، تصریح کردند: فرمانده قرارگاه، شخص امام جمعه است و نماز جمعه، قلب فرهنگی هر شهر است.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر