انگیزه ی پوتین از هدیه دادن به روحانی
پنجشنبه ۰۵ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
659 بازدید

در روزهای اخیر با انعکاس این خبر در فضای مجازی که انگیزه ی پوتین از هدیه دادن به روحانی چه می تواند باشد؟  مباحث زیادی در این فضا مطرح شد.

به گزارش شبکه ی خبری صدای رسانه : رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین روز دوشنبه دوم آذر ماه در سومین اجلاس سران کشورهای صادر کننده ی گاز به منظور شرکت در این اجلاس به تهران سفر کرد.

 پوتین پس از ورود به فرودگاه مهرآباد در اقدامی بی سابقه مستقیم به سمت خیابان فلسطین تهران رفت و با آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری ملاقات کرد.

رئیس جمهور روسیه در حاشیۀ این دیدار یکی از قدیمی‌ترین نسخه‌های خطی قرآن کریم را به ایشان هدیه کرد.

پوتین این کار را در مهرماه سال گذشته نیز تکرار کرده بود، اما این بار پوتین به روحانی رئیس جمهور کشورمان هدیه داد؛ هدیه‌ای  پر از معنی‌ که بازتاب و تحلیل و تفسیرهای مختلفی را درپی داشت.

آن زمان، چهار دیدار دو رئیس جمهور طی یکسال، نشان از شتابی داشت که دو کشور بزرگ و همسایه برای توسعه روابط آغاز کرده بودند.

در پایان این دیدار بود که رئیس جمهور روسیه سپر رزمی یکی از سربازان شاه عباس اول (قرن هفدهم) را به رئیس جمهور ایران هدیه داد. پوتین آخرین جمله ای که با لبخند به روحانی گفت، این بود: «ظاهرا این سپر بدست حریف افتاده، اما ایران برنده آن نبرد بود

عده ای از کارشناسان و تحلیل گران داخلی هدیه «سپر» از جانب پوتین به روحانی، آن هم در اوج مذاکرات هسته ای را دعوت تلویحی پوتین به ایستادگی و مقاومت بیشتر تیم مذاکره کننده ایران، در برابر خواسته های غرب تعبیر و تفسیر کردند..

طی روزهای اخیر در فضای مجازی این اخبر منعکس شده که هدیه پوتین به روحانی در سفر اخیر وی به تهران اهدا شده است.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر