اهدای عضو پلیس فداکار یاسوجی
پنجشنبه ۲۴ دى ۱۳۹۴
0 نظر
451 بازدید


 اعضای بدن سروان زبیر رضایی جهان آباد ، پلیس 36 ساله یاسوجی  که  متاسفانه دچار مرگ مغزی شده بود،به بیماران نیازمند اهدا شد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ دکتر سعید موذن زاده  جانشین معاونت بهداشت و درمان ناجا در خصوص جزئیات مرگ مغزی سروان رضائی جهان آباد، اظهار کرد: همکار ما در نیروی انتظامی حین ورزش صبحگاهی در محل کار، دچار سردرد و سپس به بیمارستان فوق تخصصی ولیعصر منتقل شد که پزشکان با مشاهده خونریزی شدید، تشخیص مرگ مغزی دادند.
اوی گفت: اعضای بدن این پرسنل خدوم پس از اطمینان از مرگ مغزی متوفی با رضایت خانواده وی به سایر بیماران نیازمند اهداء می شود.
موذن زاده تصریح کرد: افتخار می کنیم که همکار ما در لباس مقدس پلیس حتی در زمان مرگ، جان هموطنانش را نجات می دهد.
وی گفت: پزشکان ، پس از انجام اقدامات پزشکی از جمله سی اتی اسکن متوجه پارگی عروق مغزی و خونریزی شدید در این بیمار شدند که متأسفانه سروان رضائی جهان آباد ، ظرف مدت کوتاهی و بدون اقدامات درمانی دچار مرگ مغزی شد.
جانشین معاونت بهداشت و درمان ناجا در ادامه توضیح داد: این پرسنل نیروی انتظامی سابقه بیماری نداشت، ضمن اینکه ورزشکار بود و به طور ناگهانی دچار مرگ مغزی شد.
وی افزود: متأسفانه با پارگی عروق مغزی، خون بسیاری داخل مغز ریخته شد و فضا را برای فعالیت مغز تنگ کرد که در این راستا تیم پزشکی با مشاهده علائم مرگ مغزی موضوع اهداء عضو را با خانواده وی در میان گذاشتند و خانواده وی نیز مسافت زیادی را از یاسوج طی کردند و به این عمل خیر بدون هیچ چشمداشتی رضایت دادند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر