اوراق مشارکت برای تکمیل پروژه مترو کرج
دوشنبه ۲۸ دى ۱۳۹۴
0 نظر
392 بازدید


 عضو شورای اسلامی شهر کرج از مجوز صدور 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای شهرداری کرج به منظور تکمیل پروژه متروکرج خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ داود وحیدی عضو شورای اسلامی شهر کرج ابراز کرد: در هفته جاری طی مصوبه ای از سوی شورای اسلامی شهر کرج اجازه داده شد که شهرداری 400 میلیارد تومان اوراق مشارکت را عرضه کند و از این محل در اختیار قطار شهری قرار دهد.
وحیدی افزود: برابر موافقت دولت پرداخت  50 درصد از اصل و سود مبلغ مذکور به عهده دولت بوده و 50 درصد مابقی آن نیز باید توسط شهرداری و پس از دریافت مصوبه لازم از سوی شورای اسلامی شهر کرج پرداخت شود. ضمن اینکه اصل ضمانت های 400 میلیارد تومان را باید شهرداری عهده دار شود.
وی اضافه کرد: با شرایطی که مهیا شده است انتظار می رود که هر چه زودتر سازمان قطار شهری نسبت به انتخاب پیمانکار جدید اقدام نماید و عقب ماندگیهایی که در اجرای خط دو قطار شهری پیش آمده را با تلاش و کوشش جبران کند. 
وحیدی بیان داشت: اوراق مشارکت جهت تکمیل خط دو قطار شهری پس از طی فرآیند قانونی و دریافت مجوز از بانک عامل و سازمان مدیریت و برنامه ریزی از طریق جراید و نشریات و صدا و سیما اعلام عمومی می شود.
 وحیدی در پایان اظهار کرد: با توجه به روند فزاینده ترافیک و آلودگی هوا در این کلانشهر و نیاز مبرم به توسعه ناوگان حمل و نقل همگانی به خصوص مترو، مسئولان دولتی و شهری باید برای تکمیل خط 2 مترو در آینده ای نزدیک آستین همت بالا بزنند و عقب ماندگی های موجود در این حوزه خطیر پایان بخشند. انتشار اوراق مشارکت می تواند گام مهمی در همین زمینه تلقی شود.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر