ایجاد دفتر انتقال تجربه و مطالعات راهبردی در البرز
یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
596 بازدید


عضو شورای اسلامی شهر کرج از ایجاد دفاتر انتقال تجربه جهت استفاده از تجارب دیگر کلانشهر ها با توجه به رشد چشمگیر علم و تکنولوژی خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛علی حاج کاظم عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه دفتر انتقال تجربه در مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج ایجاد می شود، ابراز کرد: ایجاد دفاتری برای انتقال تجربیات و تسهیم دانش از نیازهای اصلی و سازمانی است و شرط حیات و بقای مجموعه ی بزرگی همچون مدیریت شهری دریافت تجربات و استفاده از تجربه و دانش های کسب شده در این دفاتر است. 
وی ادامه داد: این انتقال در حوزه های مختلف کاربردی بوده و مزایای فراوانی خواهد داشت.
 
وی تجربه را نوعی نگاه به گذشته و آینده دانست و افزود: به عبارتی انتقال این تجربه و مدیریت دانش یکی از وظایف استراتژیک مدیران هر سازمانی می باشد و مدیریت شهری کرج نیز از این امر مستثنی نیست. 
حاج کاظم افزود: طبق فرمایش مولای متقیان حضرت علی (ع) تجربه های زندگی دانش مفید و ثمربخشی محسوب می شوند. در جهان امروز فرصتی برای خطا کردن وجود ندارد چرا که تجربه را تجربه کردن خطاست.
انتقال تجربه مهم ترین دستاورد  و مستندسازی تجربیات مدیران است
به گفته این مقام مسئول هر چه مستندات موجود دقیق‌تر و روشن‌تر ثبت شده باشد، دانش ارزنده‌تر و كاربردی‌تری را می‌توان به نسل‌های بعدی منتقل كرد.
 
این عضو شورا عنوان کرد: کیفیت و کمیت تجربه های ما در زندگی کاربرد و تاثیراتی دارد و موضوع مهمی است که باید به آن توجه بیشتری داشته باشیم.
 
علی حاج کاظم گفت: در دفتر انتقال تجربه با برقراری ارتباط دو سویه با کلانشهرهای کشور امکان بازدید گروهی اعضای شورای شهر از کلانشهرهایی همچون مشهد، تبریز، تهران فراهم می شود که ضمن حضور در جلسات علنی شورا و دیدار با شهردار از مهمترین پروژه های عمرانی هر شهر نیز بازدید به عمل می آید.
 
وی یادآور شد: به منظور تبادل تجربیات در اواخر آذر ماه هیاتی از شورای شهر کرج به کلانشهر اصفهان سفر خواهند کرد.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر