ایران،رتبه دوم صید ماهی دراقیانوس هند
پنجشنبه ۱۷ دى ۱۳۹۴
0 نظر
192 بازدید

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران از میزان بالای صید ایران از اقیانوس هند از میان هفت کشور حاشیه خلیج فارس خبر داد.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛علی اصغر مجاهدی در نخستین جشن ملی ساردین ماهیان در قشم، اظهار کرد: هم اینک بیش از یکصد هزار تن از صید سالانه کشور، از ذخایر مشترک آبزیان در آب های بین المللی برداشت می شود.
وی با بیان اینکه هرمزگان یکی از مناطق اصلی صید و صیادی کشور است و بیش از 40 درصد صید ایران در این استان انجام می شود، افزود: پیش بینی می شود بر اساس برنامه ششم توسعه این عدد به 45 درصد افزایش یابد.
مجاهدی با اشاره به کاهش نیم درصدی صید سالانه در جهان، اضافه کرد: کشور ما سالانه چهار درصد رشد در حوزه صیادی دارد و در 10 سال گذشته صید ساردین ماهیان با 30 درصد رشد سالانه همراه بوده است.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران، توسعه صیادی در جنوب کشور را متکی به صید ماهیان ریز دانست و افزود: براساس برنامه ششم توسعه صید فانوس ماهیان و سطح زیان در آب های خلیج فارس و بین المللی دو برابر می شود.
مجاهدی با تاکید بر ضرورت تکمیل زنجیره فرآوری ماهی، افزود: تکمیل زنجیر فرآوری ماهی با احداث صنایع تکمیلی، منجر به ارزش افزوده بیشتر و رونق اقتصاد شیلات کشور و هرمزگان می شود.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران حفظ ذخایر آبزی را مبنای توسعه صیادی در جنوب کشور دانست و گفت: حفظ ذخایر آبزیان و بهره وری حداکثری از ذخایر برداشت شده اولویت اصلی توسعه شیلات است.
نخستین جشن ملی ساردین ماهیان به میزبانی جزیره قشم و مرکز بین الملل رشد با هدف ارتقای ارزش افزوده محصولات شیلاتی آغاز شد و عصر چهارشنبه در قالب نشست های تخصصی با محوریت ارزش افزوده، توسعه بازار، فرآوری و تجلیل از تعاونی های صیادی نمونه و مروجان برتر خاتمه یافت.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر