ایران با داشتن رهبری چون شما سعادتمند است
پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
0 نظر
624 بازدید

یکی از اساتید دانشگاه اتاوا کانادا در پاسخ به نامه ی مقام معظم رهبری به جوانان غربی نوشت: نامه ی شما هم قلب و هم خرد من را به هیجان آورد و حقیقتا ایران با داشتن رهبری چون شما سعادتمند است.

به گزارش شبکه خبری صدای رسانه؛ دنیس رنکورت استاد سابق فیزیک دانشگاه اتاوا کانادا در وبلاگ خود در پاسخ به نامه اخیر مقام معظم رهبری به جوانان غربی نوشت: گرچه من به لحاظ سنی جوان نیستم، اما نامه 29 نوامبر 2015 شما به جوانان غربی را با علاقه و شیفتگی بسیاری خواندم. این نامه هم قلب و هم خرد مرا به هیجان آورد.

این استاد دانشگاه که تاکنون بیش از یک صد مقاله در ژورنال‌های علمی جهان منتشر کرده است در ادامه نامه خود آورده است: حقیقتا ایران با داشتن رهبری چون شما سعادتمند است.

وی در این نامه همچنین نوشته است: در کانادا، ما فقط سیاستمداران کوته فکر، خودشیفته و پرفریبی را داریم که برای منافع گروهی و ایالات متحده در رقابت هستند و برای رسانه‌های ملی شعارهای پیش پا افتاده می‌دهند.

دنیس رنکورت افزود: من واقعا از تحلیل عمیق شما از ریشه‌های ژئوپولتیکی و روان‌شناختی تروریسم جهانی قدردانی می‌کنم. من معتقدم که توضیحات شما به طور بنیادی صحیح است و از راه رساندن و انتقال این حقیقت از سوی شما در حیرت هستم.

در پایان این نامه آمده است: امید دارم که جوانان غربی به مطالعه و نقد نامه شما خواهند پرداخت و من نیز مانند شما امیدوارم که این نامه به تسریع بیداری قلب و ذهن غرب که امری ضروری است، کمک خواهد کرد.

روز یکشنبه 29 نوامبر (8آذر ماه )مقام معظم رهبری به عموم جوانان در کشورهای غربی نامه‌ای نوشتند. در این نامه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خطاب به جوانان غربی تصریح کردند: خواست من این است درباره انگیزه‌های سیاه نمایی گسترده علیه اسلام پرسش و کاوش کنید. در واکنش به پیش داوری‌ها و تبلیغات منفی سعی کنید شناخت مستقیم و بی واسطه از اسلام به دست آورید.

انتشار این نامه بلافاصله در رسانه‌های بین‌المللی و شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد و خبرگزاری‌های آسوشیتدپرس، یونایتد پرس و نشریاتی چون تایمز، نیویورک تایمز و حتی نشریات صهیونیستی مثل‌ هاآرتص و اورشلیم پست نیز به انتشار آن پرداختند.

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر