ایران کوچک آغازگر جشنواره تئاتر فجر کشور
چهارشنبه ۱۶ دى ۱۳۹۴
0 نظر
450 بازدید

استان البرز آغازگر سی وچهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر کشور، از شنبه 19 دی ماه جاری خواهد بود.
به گزارش شبکه خبری صدای رسانه، حسینی کاشانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در جمع خبرنگاران گفت: بخش استانی جشنواره بین المللی تئاتر فجر در سال جاری در چهار استان خراسان شمالی، هرمزگان، گلستان و فارس برگزار می شود و استان البرز نیز آغاز کننده این جشنواره در سطح کشور است.
وی افزود: امسال البرز میزبان هشت گروه نمایشی از استان های مختلف کشور است که شش گروه آن به استان های تهران، خراسان شمالی (بجنورد) و کرمانشاه اختصاص داشته و نمایش های دو گروه نیز کاری از هنرمندان البرزی است.
حسینی کاشانی ابراز داشت: نمایش هایی که قرار است در این جشنواره اجرا شوند شامل آسمان پوتینی از کرج به کارگردانی علی نوریان، صبح به خیر از تهران به کارگردانی سیروس همتی، دونه کفترهایم نذریه از تهران به کارگردانی کاوه مهدوی، یک قبیله تنهایی از بجنورد به کارگردانی امین فرحی، عزازیل از بجنورد به کارگردانی محمد شاکری است.
وی دیگر نمایش ها را شامل مشترک مورد نظر از کرمانشاه به کارگردانی کامرانی شهلایی، نوبت یعنی بعدی از تهران به کارگردانی مرتضی شاه کرم و رام کردن زن سرکش از کرج به کارگردانی افشین سخایی دانست.
به گفته حسینی کاشانی: همچنین سه نمایش از این استان برای اجرا در جشنواره تئاتر فجر کشوری در تهران به نام های یک زندگی بهتر، ساده با تو با یک ترانه و قرار انتخاب شده اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی دلیل انتخاب این استان به عنوان یکی از میزبانان جشنواره تئاتر فجر در بخش استانی را ظرفیت های بالای فرهنگی هنری آن دانست و افزود: یکی از نقاط قوت این استان حضور اهالی فرهنگ و هنرمندان مطرح کشوری است زیرا این هنرمندان برتر از استان های مختلف پس از مهاجرت در تهران یا البرز سکنی می گزینند.

 

نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر